- To on był do tej pory numerem jeden, to on stracił bluzę po eliminacjach na rzecz Wojtka, więc naturalną koleją rzeczy jest, że to Łukasz zastąpi Wojtka, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wtedy wysoki poziom w bramce na pewno zostanie zachowany - stwierdził Dawidziuk.

Fabiański z Dawidziukiem znają sie bardzo dobrze - po raz pierwszy spotkali się na przełomie wieków w szkółce MSP Szamotuły, a potem przez lata współpracowali w reprezentacjach młodzieżowych oraz w tej właściwej. Można powiedzieć, że Fabiański jest wychowankiem Dawidziuka.

Obawy trenera wiążą się z tajemniczym tweetem Artura Boruca, który może sugerować, że w bramce reprezentacji stanie właśnie on.


- To jest sensacyjny tweet, jeśli zaczniemy zastanawiać się nad jego treścią. Dla mnie hierarchia była ustalona - wybór Szczęsnego, na drugim miejscu jest Fabiański a na trzecim Boruc. Ale Artur to jest bramkarz wielkich meczów. Zastanawiam się, czy ta "bombka" coś znaczy - skomentował wpis Roman Kołtoń.

A Wy jak uważacie - kto powinien zastąpić kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego?

 

Wypowiedź Andrzeja Dawidziuka obejrzysz w załączonym materiale wideo.


Transmisja meczu Polska - Niemcy w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2. Komentują Mateusz  Borek i Tomasz Hajto. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 21:00.