To było bardziej niż pewne. Kapustka po wygranej 1:0 z Irlandią Północną wzbudził zachwyt całego piłkarskiego świata. W superlatywach wypowiadały się o nim takie sławy, jak m.in. Gary Lineker i Rio Ferdinand.

 


Pojawiły się nawet głosy, że Kapustka już teraz pretenduje do odkrycia turnieju. Zainteresowanie 19-latkiem błyskawicznie wyraziły Juventus i Borussia Dortmund. Pochwał nie szczędzili mu także polscy sportowcy.

 


Największy zaszczyt spotkał go jednak dopiero w środę. Trafić do najlepszej jedenastki z Iniestą, Balem i Modriciem? Bezcennne. Niestety, wiele wskazuje na to, że mimo tych ciepłych słów i świetnych ocen, Bartosz Kapustka z Niemcami nie zagra. Przynajmniej nie od pierwszej minuty. Jako że do zdrowia wrócił już Kamil Grosicki, to prawdopodobnie jego Adam Nawałka wystawi na lewym skrzydle. Na prawym pewne miejsce ma natomiast Jakub Błaszczykowski, ktory świetnie spisał się z Irlandią i który ma Niemcom sporo do udowodnienia. Młoda Kapustka musi jeszcze trochę poczekać.

Oto pełna jedenastka pierwszej kolejki Euro 2016 według ekspertów Goal.com:

 

Gabor Kirlay (Węgry) - Jerome Boateng (Niemcy), Leonardo Bonucci (Włochy), Gerard Pique (Hiszpania) - Bartosz Kapustka (Polska), Toni Kroos (Niemcy), Luka Modrić (Chorwacja), Andres Iniesta (Hiszpania) - Gareth Bale (Walia), Dimitri Payet (Francja), Graziano Pelle (Włochy).