Polska - Niemcy. Lewandowski: Przechytrzyć obronę, która zna cię na wylot

Piłka nożna
Polska - Niemcy. Lewandowski: Przechytrzyć obronę, która zna cię na wylot
fot. Polsat Sport

To działa w dwie strony - ja znam ich, oni znają mnie. Sztuką jest wymyślić coś nowego, by ich przechytrzyć. Mam coś takiego... - zdradza przed czwartkowym meczem Polska - Niemcy Robert Lewandowski.

Lewandowski udzielił przed meczem z Niemcami ekskluzywnego wywiadu. Reporter UEFA zapytał go, czy ma jakiś sposób na niemiecką obronę, która przecież zna go na wylot.

To działa w dwie strony - ja znam ich, oni znają mnie. Wiadomo - zawsze łatwiej jest bronić niż atakować. W tym wszystkim chodzi przede wszystkim o to, by wymyślić coś nowego. Coś takiego, by ich przechytrzyć - twierdzi napastnik.

Nie możemy bać się zaatakować, bo może i Niemcy dobrze bronią, mają świetnego bramkarza, ale przecież każdy mur da się skruszyć. Mam nadzieję, że uda nam się tego dokonać - dodaje.

Po chwili głos zabrał też Adam Nawałka. Selekcjoner stwierdził, że jeśli komuś uda się pokonać w czwartek Neuera, to naturalnym kandydatem jest oczywiście Lewandowski.

Bez dwóch zdań - Robert jest kluczowym zawodnikiem. Potrafi w trudnych momentach poderwać drużynę, ale też poza boiskiem jest dla niej autorytetem. Wierzę, że czwartkowy wieczór będzie należał do niego - powiedział.

Na koniec Lewandowski zdradził, co odrożnia obecną reprezentację od tych poprzednich, którym na wielkich imprezach nigdy się nie wiodło.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jaką jesteśmy drużyną. Mamy poczucie własnej wartości. Poprzednie reprezentacje Polski też miały wielu znakomitych zawodników, ale zawsze coś tam nie grało. Bo to jest drużyna. Nie jeden zawodnik, nie dwóch, ale cała jedenastka, rezerwowi i sztab. My, w przeciwieństwie do poprzednich reprezentacji, mamy tę drużynę - stwierdził.

 

Cały materiał obejrzysz w załączonym wideo.


Transmisja meczu Polska - Niemcy w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2. Komentują Mateusz  Borek i Tomasz Hajto. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 21:00.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze