Tak Polacy pokonali Niemców! Skrót historycznego meczu (WIDEO)

11 października 2014 roku na zawsze zapisze się w historii naszego futbolu. Wtedy, na Stadionie Narodowym, po raz pierwszy reprezentacja Polski pokonała Niemców! Gole strzelili Arkadiusz Milik oraz Sebastian Mila, a biało-czerwoni wygrali 2:0.

To był dziwny mecz. Polacy w całym meczu oddali zaledwie cztery strzały, a rywale - aż dwadzieścia dwa. Wiele z nich było w światło bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego, lecz to i tak nie miało żadnego znaczenia, bo nasz bramkarz za każdym razem z tarapatów wychodził z obronną ręką. Po spotkaniu przyznał nawet, że jego występ to nic wielkiego, bo przecież Niemcy strzelali prosto w niego. Prawda jest jednak taka, że w kilku sytuacjach zachował się bardzo dobrze. No i miał szczęście.

W pierwszej połowie reprezentacja Polski nie stworzyła praktycznie żadnego zagrożenia, ale przetrwała. Dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach więcej było więcej ryzyka, co koniec końców się opłaciło. Dośrodkowanie Łukasza Piszczka trafiło na głowę Arkadiusza Milika i zrobiło się 1:0. Błąd popełnił Manuel Neuer, który źle obliczył tor lotu piłki. Takie pomyłki nie zdarzają się mu zbyt często - to był więc jasny sygnał, że fortuna tego dnia sprzyja Polakom.

W końcówce wynik na 2:0 ustalił Sebastian Mila. Ten sam, który jeszcze jakiś czas przed meczem był po drugiej stronie piłkarskiej rzeki. Mało kto spodziewał się, że najlepsze lata ma już za sobą, lecz on zaskoczył. Robił to także w kolejnych spotkaniach eliminacji i nawet jeśli na Euro 2016 nie pojechał, to swoje zrobił. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Robert Lewandowski - walczący i pracujący na całej długości boiska. I choć gola nie strzelił, to był jednym z bohaterów.

Polska - Niemcy 2:0 (0:0)

Bramki: Milik 51, Mila 88.

Polska: Szczęsny - Piszczek, Szukała, Glik, Wawrzyniak (84 Jędrzejczyk) - Grosicki (71 Sobota), Krychowiak, Jodłowiec, Rybus - Milik (77 Mila), Lewandowski.

Niemcy: Neuer - Ruediger (83 Kruse), Boateng, Hummels, Durm - Kramer (71 Draxler), Kroos - Bellarabi, Goetze, Schuerrle (77 Podolski) - Mueller.

Żółte kartki: Szukała, Lewandowski, Piszczek - Boateng, Bellarabi.