Boateng: Możemy być zadowoleni z remisu

Piłka nożna
Boateng: Możemy być zadowoleni z remisu
fot.PAP/EPA

Niemiecka para stoperów Jerome Boateng i Mats Hummels zgodnie przyznali po meczu Niemcy - Polska, że są zadowoleni z podziału punktu. Kapitan niemieckiej reprezentacji, Manuel Neuer wyznał wprost: - Polska zagrała naprawdę dobrze!

Jerome Boateng (obrońca reprezentacji Niemiec, wybrany przez UEFA najlepszym zawodnikiem spotkania): Możemy być zadowoleni z remisu. W ataku nie wygraliśmy żadnego pojedynku jeden na jeden, za to w defensywie jako drużyna spisywaliśmy się bez zarzutu, lepiej niż przeciw Ukrainie. Ale w ofensywie niewiele pokazaliśmy.

 

Mats Hummels (obrońca reprezentacji Niemiec): Nie udało nam się w pełni kontrolować meczu, co zazwyczaj jest naszą siłą. Polacy sprawiali nam sporo problemów, a w drugiej połowie mieliśmy sporo szczęścia, że nie straciliśmy gola. Z kolei z przodu w niektórych sytuacjach zabrakło nam precyzji. Jestem zadowolony, że mogłem w ogóle zagrać. W końcówce trochę zabrakło mi sił, ale mało ostatnio trenowałem.

 

Manuel Neuer (bramkarz reprezentacji Niemiec): Nie tak miało być. Polska zagrała naprawdę dobrze. Musimy znaleźć sposób na rywali, którzy są zorientowani bardzo defensywnie, bo dziś praktycznie nie udało nam się stworzyć sytuacji podbramkowych. Jeśli mamy więcej miejsca i możemy grać szybko, jesteśmy bardzo silni. Jak przeciwnik ustawi się tak, jak dziś Polska, zaczynają się schody.

 

Toni Kroos (pomocnik reprezentacji Niemiec): W obronie zagraliśmy dobrze, ale mimo to Polska stworzyła sobie dogodne okazje do zdobycia gola. W ataku jednak brakowało nam w sumie wszystkiego po trochu. Nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na polską defensywę. Teraz w meczu z Irlandią Północną musimy sobie zapewnić pierwsze miejsce w grupie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze