Furtok po Polska - Niemcy: Szkoda, ale cieszmy się z punktu

Piłka nożna
Furtok po Polska - Niemcy: Szkoda, ale cieszmy się z punktu
fot.PAP/EPA

Szkoda niewykorzystanych sytuacji polskich piłkarzy w czwartkowym meczu z Niemcami, ale trzeba się cieszyć z jednego punktu - uważa były reprezentant Polski Jan Furtok. - Obie drużyny chciały wygrać. Niemcy też się nas obawiali - dodał były gracz klubów niemieckich.

Mieli szanse na zdobycie gola Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski. Ten ostatni troszkę się spóźnił ze strzałem. Ale też trzeba zwrócić uwagę, że niemiecki bramkarz chyba ani razu nie został zmuszony do interwencji. Zabrakło takiej ikry w ataku. Więcej pracy miał Łukasz Fabiański - zauważył były napastnik GKS Katowice.

 

Przyznał, że czwartkowy mecz ME był kolejnym pojedynkiem obu zespołów, w którym piłkarze niemieckiej reprezentacji czuli respekt przed Polakami.

 

Jego zdaniem ostatni grupowy mecz z Ukrainą wcale nie będzie dla zespołu trenera Adama Nawałki łatwy. - Ukraińcy nam nie odpuszczą, a z wyników poprzednich spotkań nie można wyciągać żadnych wniosków. Każdy mecz to inna historia - stwierdził Furtok, grający w przeszłości m.in. w HSV Hamburg i Eintrachcie Frankfurt.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze