Jarecki w Górniku Łęczna

Piłka nożna
Jarecki w Górniku Łęczna
fot. PAP

35-letni obrońca Dariusz Jarecki został nowym piłkarzem występującego w ekstraklasie Górnika Łęczna.

Jarecki przez ostatnie pięć sezonów występował w Termalice Bruk-Bet Nieciecza uzyskując z tym klubem awans i utrzymanie w ekstraklasie. Wychowanek Osadnika Myślibórz na najwyższym szczeblu rozgrywkowym debiutował dziesięć lat temu w barwach Górnika Łęczna.

 

Jako piłkarz także Jagiellonii Białystok i Polonii Bytom w ekstraklasie zaliczył łącznie 142 spotkania, w których strzelił 11 goli. Jest pierwszym zawodnikiem pozyskanym przez Górnika po zakończeniu poprzedniego sezonu, w którym łęcznianie do ostatniego meczu bronili się przed spadkiem.

 

Kierownictwo klubu porozumiało się m.in. z Grzegorzem Boninem, Sergiuszem Prusakiem, Przemysławem Pitrym i Brazylijczykiem Leandro w sprawie przedłużenia kontraktów na kolejny sezon. Z wypożyczenia do trzecioligowych Orląt Radzyń Podlaski wrócił młody napastnik Damian Szpak.

 

Zajęcia z drużyną prowadzi Andrzej Rybarski, który choć podpisał umowę, oficjalnie zostanie pierwszym trenerem po uzyskaniu licencji, co wydaje się tylko formalnością. 36-letni szkoleniowiec ma licencję UEFA A i jest uczestnikiem kursu UEFA Pro. Przez trzy ostatnie sezony był najbliższym współpracownikiem Jurija Szatałowa, a w końcówce minionej edycji rozgrywek samodzielnie, z dobrym skutkiem, prowadził zespół Górnika Łęczna. Wcześniej pracował m.in. w Polonii Bytom, Cracovii i Podbeskidziu Bielsko-Biała, odbywał również staże w VFL Wolfsburg, MSK Żilina, AS Roma i KSV Kapfenberg.

 

Pierwszy sparing górnicy z Lubelszczyzny rozegrają w sobotę 18 czerwca z Jagiellonią Białystok

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze