Anna Lewandowska prezesem Olimpiad Specjalnych Polska

Inne
Anna Lewandowska prezesem Olimpiad Specjalnych Polska
fot. Cyfrasport

Medalistka mistrzostw świata i Europy w karate tradycyjnym, 27-letnia Anna Lewandowska została prezesem Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska - poinformowano w sobotę w komunikacie.

"Bardzo się cieszę, że dołączam do rodziny Olimpiad Specjalnych. Sport doskonale rozwija umiejętności osób z niepełnosprawnością intelektualną, a jednocześnie pomaga w walce ze stereotypami i uprzedzeniami, które niestety wciąż funkcjonują. Swoją aktywnością zamierzam wspierać działania sportowe, kampanie prozdrowotne oraz współpracę z partnerami Olimpiad. Hasło 30-lecia Olimpiad Specjalnych - czyli +Razem od teraz+ – niech od dziś działa z podwójną mocą, bo moim marzeniem jest, by było bliskie wszystkim Polakom" - powiedziała Lewandowska.

 

Żona piłkarza reprezentacji i Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego jest propagatorką zdrowego stylu życia i autorką książek o tej tematyce. Oboje wspierają inicjatywy prospołeczne i charytatywne.

 

"Jej sukcesy sportowe oraz sympatia i rozpoznawalność, jakimi się cieszy, będą ogromnym wzmocnieniem dla naszej organizacji. Jestem przekonana, że dzięki wsparciu Anny Lewandowskiej jeszcze większa liczba Polaków przekona się jak wspaniałymi sportowcami i wspaniałymi ludźmi są osoby z niepełnosprawnością intelektualną" - dodała dyrektor generalny Olimpiad Specjalnych Polska Joanna Styczeń-Lasocka.

 

Uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ruch Special Olympics zrzesza 5 milionów sportowców z ponad 180 krajów, uprawiających 32 dyscypliny. Do polskiego oddziału należy 18 tysięcy zawodników, półtora tysiąca trenerów i 7,5 tys. wolontariuszy.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze