Euro 2016: Regeneracyjny dzień kadry w La Baule, odpoczynek i rowery

Piłka nożna
Euro 2016: Regeneracyjny dzień kadry w La Baule, odpoczynek i rowery
fot. Cyfrasport

Regeneracja i aktywny wypoczynek, m.in. na rowerach - tak wygląda sobota w La Baule dla piłkarzy reprezentacji Polski na Euro 2016. Po dwóch kolejkach grupy C biało-czerwoni mają cztery punkty, a we wtorek czeka ich mecz z Ukrainą z Marsylii.

Na sobotę, jak potwierdził rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski, nie zaplanowano żadnego treningu. Kamil Grosicki i Karol Linetty wezmą udział w popołudniowej konferencji prasowej, pozostali mają czas dla siebie w La Baule.

Podopieczni Adama Nawałki regenerują się i aktywnie wypoczywają. W południe odbyli rowerową wycieczkę po miasteczku i jego okolicach, m.in. ścieżkami wzdłuż oceanu.

Trwają już także analityczne przygotowania do wtorkowego spotkania z Ukrainą. Ten zespół nie ma szans awansu do 1/8 finału, tymczasem biało-czerwonym tylko porażka w Marsylii i wyjątkowo niekorzystny splot wydarzeń na innych boiskach mogłyby odebrać możliwość wyjścia z grupy.

Po tygodniu chłodniejszych i nieco deszczowych dni pogoda w La Baule wyraźnie się poprawiła, co skutkuje m.in. znacznie większą frekwencją na nadmorskiej promenadzie i plaży. Tradycyjnie w weekend przygotowano atrakcje dla mieszkańców tej okolicy. Tydzień temu był nią np. zlot zabytkowych samochodów. Tym razem, na tej samej - zamkniętej dla ruchu Avenue Louis Lajarrige - odbywa się targ warzywno-owocowo-rybny. Klientów nie brakuje, ale trudno się dziwić, widząc np. dorodne czereśnie na sklepowych ladach.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie