Górnik Łęczna pokonał Jagiellonię Białystok w sparingu

W rozegranym w sobotę w Siemiatyczach (Podlaskie) meczu kontrolnym drużyn piłkarskiej ekstraklasy, Jagiellonia Białystok przegrała z Górnikiem Łęczna 0:2

Bramki dla występujących w roli gości łęcznian, dla których był to pierwszy sparing po rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu, zdobył najpierw w 32.minucie jeden z zawodników testowanych, a później w 60. minucie podwyższył Maciej Szmatiuk.

W Jagiellonii nie zagrało kilku piłkarzy, którzy jeszcze do 20 czerwca mają wolne. Nie wystąpili też pozyskani przed nowym sezonem: napastnik Maciej Górski, obrońca Ivan Runje i bramkarz Marian Kelemen. To drugi sparing tej drużyny, kilka dni temu podopieczni trenera Michała Probierza pokonali w Siemiatyczach miejscową Cresovię (IV liga) 5:0.

W ramach przygotowań do nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia ma zagrać jeszcze sześć spotkań kontrolnych, w tym cztery na obozie przygotowawczym w Słowenii, na który wyjeżdża w przyszłym tygodniu. W środę, przed wyjazdem, białostoczanie zmierzą się w Kielcach z Koroną.

Pierwszy ligowy mecz Jagiellonia zagra 16 lipca w Warszawie przeciwko Legii.