W drugiej parze Portoryko, które wygrało rundę zasadniczą, zmierzy się z Dominikaną. Turniej finałowy odbędzie się w następny weekend w Płowdiw. We Włocławku i Ołomuńcu w weekend rozegrano drugie i ostatnie turnieje eliminacyjne. W Polsce triumfowały Portorykanki, a w Czechach - Dominikana.

 

Decydujące rozstrzygnięcia zapadły już po sobotnich meczach, po których awans zapewniły sobie reprezentacje Portoryko, Dominikany, Polski. Bułgaria, jako organizator turnieju finałowego, miała w nim zapewniony udział. Niedzielne mecze zadecydowały o rozstawieniu w półfinałach (według regulaminu Bułgaria, jako gospodarz Final Four, trafia na czwarty zespół).

 

W Płowidw tylko zwycięzca zapewni sobie prawo startu w elicie World Grand Prix w przyszłym roku. Drugą dywizję opuszcza Kenia, która w sześciu spotkaniach nie wygrała nawet seta. Polki po raz trzeci z rzędu zagrają w Final Four WGP drugiej dywizji. W poprzednich dwóch sezonach były gospodarzem, ale nie udało im się wywalczyć awansu.

 

Transmisja meczu Polska - Bułgaria w Polsacie Sport Extra od 18:00. Spotkanie skomentują Damian Dacewicz i Maciej Jarosz.