Wielkie problemy legendy! Kontrowersyjne zwycięstwo Emelianenki

Sporty walki

Fedor Emelianenko (36-4, 11 KO, 17 SUB) pokonał większościową decyzją sędziów Fabio Maldonando (22-10, 13 KO, 3 SUB) w walce wieczoru gali EFN 50 w Sankt Petersburgu. Rosjanin przeżywał trudne chwile w pierwszej rundzie, lecz ostatecznie dopisał 36. zwycięstwo w karierze.

Lepiej pojedynek zaczął Emelianenko, który zasypał rywala licznymi ciosami. Brazylijczyk ani myślał jednak o odpuszczaniu i nawet będąc spychanym do siatki potrafił odpowiedziać. Po jednym z uderzeń Rosjanin się zachwiał, a Maldonado ruszył do wykończenia przeciwnika. Wielu sędziów przerwałoby tę walkę, lecz ostatecznie "The Last Emperor" przetrwał do końcowego gongu, choć przez trzy minuty przeżywał trudne chwile.

Wydawało się, że Maldonado może pójść za ciosem w drugiej rundzie, lecz niespodziewanie tak się nie stało. Emelianenko doszedł do siebie i raz po raz rozbijał twarz Brazylijczyka, który nie dość, że obniżył tempo, to był bardzo pasywny. Trzecie starcie to podobny przebieg - Rosjanin był aktywniejszy, ale nie potrafił wykończyć przeciwnika. Nawet po potężnym ciosie kolanem Maldonado nie poległ. Ostatecznie o wszystkim zdecydowali sędziowie, którzy większościową decyzją przyznali zwycięstwo Emelianence. DWóch z nich punktowało 29:28, a jeden wskazał remis 28:28.

Na tej samej gali Mikołaj Różański (4-2, 2 KO, 2 SUB) przegrał przez nokaut z Vadimem Nemkovem (6-2, 5 KO, 1 SUB), a znany z występów w KSW Peter Graham (11-10, 10 KO) również w pierwszej rundzie przegrał przez poddanie z Vitalyem Minakovem (19-0, 9 KO, 7 SUB).

Czy Brazylijczyk może czuć się oszukany?