Jak donosi "Le Journal du Dimanche" murawa na niektórych obiektach jest w tak złym stanie, że normalne zabiegi nie są w stanie nic zmienić. W celu uniknięcia kompromitacji, organizatorzy zdecydowali się na pomalowanie najbardziej zniszczonych fragmentów boisk na zielono.

Podobno taki zabieg odbył się przed spotkaniem Niemcy - Ukraina w Lille (tak podaje "Le Journal du Dimanche"). Jednokrotne malowanie nie wystarczyło. Znany francuski dziennikarz Pierre Ménès twierdzi, że kolejne zabiegi odbyły się przed niedzielnym starciem Francji ze Szwajcarią.

Obie drużyny nie trenowały na stadionie Pierre Mauroy w Lille (arenie ME), ale na obiekcie Stadium Lille Métropole de Villeneuve d'Ascq.

 

 

Problemy mogą mieć też Polacy. Na stan murawy na Stade Velodrome, gdzie przed turniejem odbył się koncert AC/DC, ostro narzekał selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps. Reprezentacja Polski na tym obiekcie zagra we wtorek z Ukrainą. Już wiadomo, że obie drużyny nie będą tam trenowały przed meczem. Zamiast tego, zajęcia odbędą się w Centre Robert Louis Dreyfus.