Liga Światowa: Polska - Serbia. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Światowa: Polska - Serbia. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Polska - Serbia to trzecie spotkanie biało-czerwonych w turnieju Ligi Światowej w Kaliningradzie. Podopieczni Stephane'a Antigi jak na razie mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Czy dopiszą drugą wygraną? Transmisja meczu Polska - Serbia w Polsacie i Polsacie Sport.

Trener Polaków Stephane Antiga może spokojnie przygotowywać zespół do Final Six. Odbędzie się on bowiem w Krakowie, a gospodarze mają zapewniony w nim udział. - Liga Światowa ma być etapem przygotowań do igrzysk - mówi wprost francuski szkoleniowiec.

 

Ale także okresem, w którym odpoczną zawodnicy, którzy dużo grali w kwalifikacjach olimpijskich czy w lidze. Również ci, co narzekali na urazy, mają teraz czas, by "zagoić rany". Nie oznacza to jednak, że Polacy do meczów podchodzą luźniej. Wręcz przeciwnie. - Naszym celem jest wygrać każde spotkanie. Bez znaczenia, kto jest po drugiej stronie siatki i w jakim składzie jesteśmy na boisku - podkreślił Antiga.

 

- Widać było po naszej grze, że ten mecz był dla niektórych wielkim przeżyciem. Walczyliśmy dzielnie i, choć może wynik tego nie oddaje, mieliśmy swoje momenty, których nie wykorzystaliśmy. Było kilka przestojów, zwłaszcza w drugim secie, czy końcówce trzeciego. Zrobiliśmy dwa błędy, Rosjanie odskoczyli na dwa oczka i wtedy bardzo trudno było ich już dogonić. To jest drużyna, która gra na najwyższym światowym poziomie i nie wybacza prostych błędów - ocenił mecz z Rosją środkowy bloku reprezentacji Polski Marcin Możdżonek.

 

Z Serbią, która nie zagra w sierpniu w igrzyskach i Liga Światowa jest podstawową imprezą w tym sezonie, Polacy już raz przegrali w tym roku. W maju w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera bałkańska drużyna wygrała 3:2. Ze względu na sierpniowe igrzyska Liga Światowa w tym sezonie toczy się w zmienionej formule. W tzw. elicie każda z drużyn bierze udział w trzech turniejach – Polacy w Kaliningradzie, Łodzi i Nancy. W każdym z nich do rozegrania są po trzy mecze. Awans do Final Six uzyska pięć zespołów najwyżej notowanych w zbiorczej tabeli oraz Polska - jako gospodarz turnieju finałowego, który zaplanowany jest 13-17 lipca w Krakowie.

 

W Łodzi rywalami polskich siatkarzy będą Argentyna, Francja i ponownie Rosja. Na zakończenie fazy interkontynentalnej, w pierwszy weekend lipca, powalczą z Brazylią, Belgią i Francją.

Transmisja z meczu Polska - Serbia w Polsacie i Polsacie Sport.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze