Rio 2016: Porażka Szwedowicza w kwalifikacjach w Baku

Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin) przegrał w Baku na punkty z Dzemalem Bosnjakiem (Bośnia i Hercegowina) w 1/16 finału wagi półciężkiej (81 kg) bokserskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Rio de Janeiro.

Wcześniej Szwedowicz pokonał Węgra Adama Hamoriego. Z jego kategorii awans na olimpiadę wywalczy pięciu zawodników.

Do tej pory w azerskich zawodach przegrywali też Maciej Jóźwik (52 kg, Skorpion Szczecin), Adrian Kowal (56 kg, Olimp Lublin), Mateusz Polski (60 kg, Róża Karlino) i Daniel Adamiec (69 kg, Rushh Kielce).

W Baku wystąpi jeszcze rozstawiony z numerem jeden w wadze ciężkiej (91 kg) wicemistrz Europy Igor Jakubowski (Zagłębie Konin). Rozpocznie rywalizację w poniedziałek od 1/8 finału.

Do tej pory pewny występu w Rio jest tylko drugi z polskich srebrnych medalistów ubiegłorocznych ME Tomasz Jabłoński (75 kg). Awans wywalczył z rankingu ligi World Series of Boxing. Występował w rozgrywkach w drużynie Rafako Hussars Poland.

Ostatnią szansą zdobycia "biletu" dla Rio będzie turniej kwalifikacyjny na początku lipca w Wenezueli. Prawo startu mają też zawodowcy, ale jak wynika z medialnych doniesień zainteresowanie jest nikłe.