Co słychać u siatkarzy IBB Polonia Londyn?

 

Zawodnicy są na urlopach, sztab trenerski również, natomiast działacze pracują nad tym, żeby w nadchodzącym sezonie wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 

Czy może Pan potwierdzić, że w sezonie 2016/2016 IBB Polonia zagra w CEV Challenge Cup?

 

Złożyliśmy wniosek o umożliwienie nam gry w tym elitarnym gronie i czekamy na decyzję organizatorów rozgrywek. Myślę, że w najbliższych dniach wszystko będzie jasne. Tak, jak mówiłem tuż po zakończeniu rozgrywek, chcemy zagrać w europejskich pucharach. Od lat 90-tych XX wieku angielski zespół nie rywalizował z innymi drużynami z Europy, w meczach o stawkę. To będzie historyczne wydarzenie.

 

Gra w Europie oznacza więcej wydatków, niż tylko i wyłącznie rywalizacja w ramach ligi Super 8. Jesteście na to przygotowani?

 

Pracujemy nad tym, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik i praktycznie każdego dnia prowadzimy rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Cieszę, że naszym głównym partnerem wciąż będzie IBB Polish Building Wholesale. Pan Jacek Ambroży zdecydował się na pięcioletnią współpracę z nami. W tym czasie zainwestuje w klub 200 tysięcy funtów.

 

To ponad milion złotych!

 

Tak, faktycznie. Jeszcze nikt, jeśli chodzi o prywatnych sponsorów, nie zdecydował się na tak odważne wsparcie siatkówki w Anglii. Panu Ambrożemu dziękujemy za zaufanie i wierzę, że razem zrobimy bardzo wiele dobrego dla promocji siatkówki oraz dla promocji Polski.

 

Czy IBB będzie jedynym sponsorem w nadchodzącym sezonie?

 

Prowadzimy rozmowy z kilkoma firmami, a o efektach tych rozmów poinformujemy w osobnych komunikatach prasowych. Oczywiście zachęcam też do współpracy z nami właścicieli firm, którzy czytają ten wywiad.

 

Równie ważne, jak sprawy finansowe, są tematy związane z kadrą IBB Polonia Londyn. Kto odszedł z drużyny i czy pojawił się ktoś nowy?

 

Grając w naszych barwach karierę zakończył Lucio Antonio Oro, któremu dziękuję za wspaniały sezon. Nie jest wykluczone, że z IBB Polonia pożegnają się inni zawodnicy. Natomiast o nowych nazwiskach za wcześnie jeszcze mówić.

 

Tytuł najlepszej drużyny siatkarskiej w Anglii dla IBB Polonia Londyn wywołał poruszenie i komentarze nie tylko w świecie sportu, ale również polityki.

 

Otrzymaliśmy gratulacje m.in. od ambasadora RP w Londynie Pana Witolda Sobkowa, ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce Pana Jonathana Knotta. W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odebrałem z rąk Pana Adama Kwiatkowskiego, Szefa Gabinetu Prezydenta Andrzeja Dudy, flagę Rzeczypospolitej Polskiej. To wydarzenie podkreśla jaką rolę odgrywa nasza drużyna w promocji Polski i Polaków, nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale mam nadzieję, że za niedługo również w Europie.

 

Czekam więc na kolejne dobre informacje. Dziękuję za rozmowę.