"Moim zdaniem był to dla nas najłatwiejszy mecz w całym turnieju, ale trzeba mieć na uwadze, że Polska nie zagrała swoim podstawowym składem. Teraz jesteśmy zarówno w dobrej formie, jak i w dobrym humorze. Nie chciałbym mówić o swoim indywidualnym występie w tym meczu, bo jak wiadomo, siatkówka to gra zespołowa" - powiedział po tym spotkaniu Uros Kovacevic.

 

Serbowie okazali się najlepszą drużyną turnieju w Kaliningradzie. Pewnie, po 3:0 ograli Rosję, Bułgarię i Polskę. Gra podopiecznych Nikoli Grbica imponowała, ale należy pamiętać, że biało-czerwoni zmagania w Lidze Światowej rozpoczęli w mocno przemeblowanym składzie. Dla Polaków i Rosjan start w tej imprezie jest tylko etapem przygotowań do startu w turnieju igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Serbowie mogą skoncentrować się na Lidze Światowej, szansę na udział w igrzyskach stracili na styczniowym turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie.

 

Na zakończenie zmagań w Kaliningradzie Serbowie w trzech setach pokonali mistrzów świata, a przy stanie 9:6 w trzecim secie oglądaliśmy jedną z najefektowniejszych akcji tego meczu. W roli głównej wystąpił Uros Kovacevic, który najpierw popisał się efektowną, instynktowną obroną nogą, a po chwili zakończył wymianę skutecznym atakiem. Sytuacja w załączonym materiale WIDEO.