Minister Bańka: Gra polskich piłkarzy napawa optymizmem

Piłka nożna
Minister Bańka: Gra polskich piłkarzy napawa optymizmem
fot. PAP

Minister sportu i turystyki Witold Bańka liczy na zwycięstwo reprezentacji Polski nad Ukrainą we wtorkowym meczu piłkarskich mistrzostw Europy. Jego zdaniem gra biało-czerwonych daje powody do pozytywnego myślenia.

„Jesteśmy już na fali, więc w tym spotkaniu przewiduję trzy punkty dla Polski. Gra i rezultaty naszej reprezentacji oraz styl, w jakim rozgrywają mecze napawa optymizmem - nie tylko na walkę z Ukrainą, ale na dalszą pucharową część turnieju” - ocenił.

Ostatni dla Polaków mecz fazy grupowej rozpocznie się o godz. 18 na Stade Velodrome w Marsylii. Kadra Adama Nawałki ma szansę na wcześniejsze potwierdzenie awansu - poniedziałkowe zwycięstwo Anglików nad Słowakami zapewni biało-czerwonym wejście do 1/8 finału, bez względu na wynik konfrontacji z Ukrainą.

„Jeśli tak się stanie to pewnie mecz będzie dobrą okazją do tego, aby trener Nawałka dał odpocząć niektórym zawodnikom. Jednak wierzę, że chłopaki nie odpuszczą i będą walczyć o zwycięstwo, bo niezwykle prestiżowo byłoby wyjść z grupy z pierwszego miejsca, mimo że to nie priorytet” - powiedział PAP minister sportu.

Były lekkoatleta dodał, że mecz zamierza obejrzeć w Warszawie.

AS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze