Mistrz świata i Europy wzmocnił AZS Politechnikę Warszawską

Siatkówka
Mistrz świata i Europy wzmocnił AZS Politechnikę Warszawską
fot. azspw.com

Bartosz Kwolek został zawodnikiem AZS Politechniki Warszawskiej. Grający na pozycji przyjmującego mistrz świata i Europy kadetów podpisał ze stołecznym klubem trzyletni kontrakt.

"Jestem szczęśliwy, że dostałem szansę pokazania swoich umiejętności w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Gra w PlusLidze była moim marzeniem odkąd zacząłem uprawiać siatkówkę. Oferta z AZS Politechniki Warszawskiej była najciekawsza. Nie ukrywam, że jednym z czynników decydujących o jej atrakcyjności, była lokalizacja. Jestem z Płocka, więc do domu będę miał naprawdę blisko. Politechnika to kuźnia talentów. Na szerokie wody wypłynęło tu już wielu zawodników. Chciałbym pójść w ich ślady, warszawski klub słynie z dobrej atmosfery, o którą dba trener Jakub Bednaruk. To również brałem pod uwagę, wybierając klub" – powiedział Bartosz Kwolek.

 

Nowy nabytek AZS Politechniki ma 18 lat i mierzy 193 cm. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w rodzinnym Płocku, ale szybko przeniósł się do Łodzi, gdzie podjął naukę w szkole Marcina Gortata. Rok później zaś trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Z klubem tym wywalczył dwa srebrne medale mistrzostw Polski kadetów. W 2014 roku wybrany został MVP turnieju finałowego we wspomnianych rozgrywkach. Jeszcze bardziej owocny był dla niego 2015 rok. Z reprezentacją Polski kadetów wywalczył wówczas mistrzostwo Europy, a następnie mistrzostwo świata. W obu tych turniejach był liderem kadry i otrzymał statuetki MVP.

 

"To ogromny talent. Cieszę się, że postanowił związać się właśnie z naszym klubem" – skomentowała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej SA.

Bartosz Kwolek jest pierwszym zawodnikiem, który przed sezonem 2016/2017 dołączył do AZS Politechniki Warszawskiej. Wcześniej kontrakty przedłużyli Paweł Zagumny, Jakub Kowalczyk, Michał Filip, Przemysław Smoliński i Paweł Mikołajczak. Barw stołecznego klubu bronić będą także Jan Firlej i Maciej Olenderek.

RM, azspw.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie