Walia rozbiła Rosję i wygrała grupę B!

Walia zdeklasowała Rosję 3:0 i z sześcioma punktami wygrała grupę B. Od pierwszej do ostatniej minuty przewaga piłkarzy Chrisa Colemana nie podlegała dyskusji. Gole Aarona Ramseya, Neila Taylora oraz Garetha Bale’a pozwoliły Walijczykom na wyprzedzenie Anglików i wyjście z pierwszego miejsca z grupy B.

Od mocnego uderzenia mecz mogli rozpocząć piłkarze Colemana, ale w bramce świetnie spisał się Igor Akinfiejew. Rosjanie byli bezradni, a Walijczycy zdominowali początek meczu. Już w 11. minucie Joe Allen kapitalnym, prostopadłym podaniem uruchomił Ramseya, a ten piękną podcinką otworzył wynik spotkania. Podopieczni Leonida Słuckiego jeszcze nie otrząsnęli się po stracie gola, a już chwilę później musieli po raz drugi wyjmować piłkę z siatki. Taylor stanął oko w oko z Akinfiejewem. Golkiper Rosjan był górą przy pierwszym strzale, ale wobec dobitki nie miał już szans. To 50. gol na Euro 2016.

Dwubramkowe prowadzenie lekko rozkojarzyło Walijczyków, ale Rosjanom tego wieczoru nic nie wychodziło. Aktywny był Gareth Bale, ale brakowało mu skuteczności. Pierwsza połowa przebiegła pod wyraźnym dyktando wyspiarzy.

Walijczycy ewidentnie dążyli do trzeciej bramki. Rosjanie grali fatalnie i w żaden sposób nie potrafili zmienić obrazu gry. Raz por raz przed szansą stawał Bale, ale futbolówka nie chciała się go słuchać i wpaść do bramki Rosjan. W końcu gwiazda Realu Madryt dopięła swego w 67. minucie. 26-latek z trzema bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelców Euro 2016. Spokojnie grający Walijczycy nie pozwolili już piłkarzom ”Sbornej” nawet na honorowe trafienie.

Rosja – Walia 0:3 (0:2)

Bramki: Ramsey 11, Taylor 20, Bale 67

Rosja: Igor Akinfiejew - Igor Smolnikow, Wasilij Bierezucki (46. Aleksiej Bierezucki), Siergiej Ignaszewicz, Dmitrij Kombarow - Fiodor Smołow (70. Aleksandr Samiedow), Paweł Mamajew, Roman Szirokow (52. Aleksandr Gołowin), Denis Głuszakow, Aleksandr Kokorin - Artiom Dziuba.

Walia: Wayne Hennessey - Chris Gunter, James Chester, Ashley Williams, Ben Davies, Neil Taylor - Joe Allen (74. David Edwards), Joe Ledley (76. Andy King), Aaron Ramsey - Gareth Bale (83. Simon Church), Sam Vokes.

Żółte kartki: Rosja: Paweł Mamajew. Walia: Sam Vokes.

Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja). Widzów 30 000.