Gomez zapewnił trzy punkty z Wyspiarzami. Niemcy wygrali grupę C

Reprezentacja Niemiec pokonała 1:0 walecznych Irlandczyków z Północy po golu Mario Gomeza. Skromna wygrana sprawiła, że to nasi zachodni sąsiedzi zajęli pierwsze miejsce w grupie C. Zespół Jochima Loewa w trzech meczach, podobnie jak reprezentacja Polski zdobył siedem punktów i nie stracił żadnej bramki.

Początek meczu w wykonaniu Niemców był dość niemrawy. Piłkarze Loewa pozwalali wyspiarzom na swobodne poruszanie się na własnej części boiska. Z kolei podopieczni Michaela O’Neilla starali się zagrozić bramce Manuela Neuera, ale niemiecka defensywa nie zawodziła. Zarówno Jerome Boateng, jak i Mats Hummels odbierali raz za razem futbolówkę irlandzkim graczom.

Na pierwszą okazję Niemcy musieli czekać do 9. minuty. Wówczas sytuację jeden na jeden zmarnował Thomas Muller. Michael McGovern świetnie interweniował przy strzale gwiazdy Bayernu Monachium. Trzy minuty później inny zawodnik Bawarczyków, Mario Goezte chybił pod bramką rywala.

W 27. minucie Muller po dośrodkowaniu Joshui Kimmicha doszedł do strzału głową, ale ta próba zatrzymała się na słupku irlandzkiego bramki. 180. sekund później Niemcy wyszli na prowadzenie za sprawą Mario Gomeza. Napastnik Besiktasu Stambuł miał jednak sporo szczęścia, bo uderzona przez niego futbolówka po rykoszecie znalazła drogę do bramki. Asystę na swoim koncie zapisał Muller.

W 37. minucie powinno być 2:0, ale kolejny strzał aktywnego Mullera trafił w poprzeczkę. Gwiazdor mistrzów Niemiec miał wyjątkowego pecha w tym spotkaniu.

Po przerwie obraz gry się nie zmianił. Niemcy kreowali sytuacje bramkowe, a jedną z nich zepsuł Goezte. W 55. minucie 24-letni gracz fatalnie spudłował z dwóch metrów. Kolejnych szans nie wykorzystali m.in. Gomez oraz Oezil, który minimalnie chybił. Ostatecznie wynik wtorkowej potyczki nie uległ zmianie, choć Niemcy mieli ku temu mnóstwo okazji.

Irlandia Płn. - Niemcy 0:1 (0:1)

Bramki: Mario Gomez (30')

Irlandia Płn.: Michael McGovern - Aaron Hughes, Gareth McAuley, Craig Cathcart, Jonny Evans - Jamie Ward (70' Josh Magennis), Corry Evans (84' Niall McGinn), Steven Davis, Oliver Norwood, Stuart Dallas - Conor Washington (59' Kyle Lafferty)

Niemcy: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Jerome Boateng (76' Benedikt Hoewedes), Mats Hummels, Jonas Hector - Mesut Oezil, Sami Khedira (69' Bastian Schweinsteiger), Thomas Mueller, Toni Kroos, Mario Goetze (55' Andre Schuerrle) - Mario Gomez

17:21

Irlandia Północna - Niemcy: Rozpoczynamy relację na żywo!

Na początek składy obu drużyn.

Irlandia Północna: 1-Michael McGovern - 18-Aaron Hughes, 4-Gareth McAuley, 20-Craig Cathcart, 5-Jonny Evans - 19-Jamie Ward, 13-Corry Evans, 8-Steven Davis, 16-Oliver Norwood, 14-Stuart Dallas - 11-Conor Washington.

Niemcy: 1-Manuel Neuer - 21-Joshua Kimmich, 17-Jerome Boateng, 5-Mats Hummels, 3-Jonas Hector - 8-Mesut Oezil, 6-Sami Khedira, 13-Thomas Mueller, 18-Toni Kroos, 19-Mario Goetze - 23-Mario Gomez

17:24

Twórzcie z nami Polsatsport.pl i przesyłajcie zdjęcia, jak kibicujecie! Najciekawsze opublikujemy na naszej stronie w Strefie Kibica!

Strefa Kibica - Formularz - Polsat Sport

17:29

"Will Grigg's on fire..." jednak w dzisiejszym spotkaniu zawodnik rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Czy defensywa Niemiec ma się kogo obawiać? Odpowiada Mats Hummels.

17:33

Niemcy przegrali tylko 1 spotkanie z ostatnich... 14 na dużych turniejach. Przed Irlandią Północną zatem trudne zadanie, ale również ogromna szansa na historyczny awans do fazy pucharowej.

17:36

Piłkarze się rozgrzewają, a my przypomnijmy sobie poprzednie potyczki dzisiejszych drużyn. Na początek biało-czerwony akcent i mecz Polska - Irlandia Północna.

17:37

W drugim spotkaniu Irlandczycy z Północy zagrali skuteczniej w ofensywie i pokonali Ukrainę 2:0.

17:40

Niemcy w swoim pierwszym spotkaniu również ograli Ukraińców strzelając dwa gole i tracąc jednego.

17:42

Drugie spotkanie mistrzowie świata zremisowali z reprezentacją Polski. W dzisiejszym spotkaniu z pewnoscią zagrają o pełną pulę.

17:43

Między kibicami obu zespołów pełna integracja.

17:47

Niemcy nie potrafili wyjść z grupy mistrzostw Europy na trzech turniejach. W 1984, 2000 i 2004 roku. Czy Irlandię Północną stać na wyeliminowanie naszych zachodnich sąsiadów z EURO 2016?

01:08

Podopieczni Michaela O'Neilla mogę w dzisiejszym meczu liczyć na wsparcie swoich kibiców nawet w trakcie rozgrzewki.

17:51

Każdy kbicuje jak może.

01:09

Piłkarze w tunelu, fani już nie mogą się doczekać ostatniej kolejki w grupie C.

17:57

Hymny obu państw. Waszym zdaniem kto wygrywa wsród kibiców jak do tej pory?

18:00

Irlandia Północna - Niemcy 0:0

Zaczynamy! Przy piłce irlandia Północna!

18:02

Neuer w roli obrońcy. Blokował piłkę tuż przy chorągiewce.

18:05

Niemcy przejmują kontrolę i długo rozgrywają piłkę na połowie rywala. narazie bezskutecznie.

18:07

Mistrzowie świata zamkneli swoich rywali na ich połowie. Brakuje jednak tego ostatniego, dokładnego podania.

18:09

Alez okazja muellera! Napastnik staje w sytuacji sam na sam z bramkarzem i trafia prosto w niego. Pierwsze prostopadłe podanie trafia do celu.

18:10

Przed polem karnym z lewej strony faulowany Toni Kroos. Okazja na groźne dośrodkowanie.

18:13

Okazja Oezila! kolejne podanie górą za plecy obrońców. Zawodnik Arsenalu Londyn nie trafia jednak czysto w piłkę i nie strzela do siatki.

18:13

Oblężenie bramki McGoverna trwa! Kolejną szansę marnuje tym razem Mario Goetze.

01:10

Oto jak wyglądała pierwsza stuprocentowa okazja Thomasa Muellera w tym meczu.

18:17

Irlandia przez chwile próbowała ataku pozycyjnego. Niedokładne dośrodkowanie natychmiast wyłapuje Neuer.

18:19

Gwiazda golfa Rory McIlroy wspiera swoją kadrę.

18:21

Niemcy znów naciskają. Hector podaje po ziemi do Oezila. Piłka w ostatniej chwili podskakuje i zawodnik reprezentacji Niemiec posyła piłkę obok bramki.

18:22

Teraz dłużej przy piłce utrzymywała się Irlandia Północna. Z jej ataku pozycyjnego jednak nic nie wyniklo.

18:26

Znów nie trafia Mueller! Z prawej strony piłkę zagrywa Kimmich do Gomeza. Ten klatką piersiową zgrywa do napastnika Baternu Monachium, który nie potrafi pokonać McGoverna.

18:25

Irlandczycy dominują, ale na trybunach. Tam m.in. żona Kyle\'a Lafferty\'ego. Czy maż wejdzie dzisiaj na boisko?

18:27

Strata niemców w środku pola. Piłkę przejał Ward i pomknął na bramkę. Strzał wyłapany przez Neuera. Znów okazja Muellera! Tym razem strzał głową świetnie broni bramkarz rywali.

18:30

Irlandia Północna - Niemcy 0:1

GOOOOOOOOOOL !!!! MARIO GOMEZ TRAFIA DLA NIEMCÓW !!!

18:33

Ależ mieli szczęście w tej sytuacji Niemcy. Z prawej strony piłkę zagrywa Oezil do Gomeza. Ten od razu odgrywa do Muellera. Napastnik Bayernu świetnie przepycha się w polu karnym z obrońcami i wycofuje piłkę do Gomeza, który trafia do siatki. Piłka po drodze odbija się jeszcze od jednego z obrońców.

18:35

Mistrzowie świata dążą do zdobycia kolejnej bramki i kontynuują oblężenie bramki. Tym razem znów groźnie uderza Mueller. Piłka po jego strzale trafia jednak w poprzeczkę.

18:36

Zaktłowało się w polu karnym Irlandii Północnej. Bliski wykorzystania zamieszania po rzucie rożnym był Sami khedira.

18:39

Dominacja Niemiec wciąż trwa. Podopieczni Michaela O'Neilla narazie nie mają żadnego pomysłu na grę. niemcy cierpliwie rozgrywają każdą akcję na połowie rywala.

18:41

Cała taktyka Irlandii polega na wybiciu piłki jak najwyżej i jak najdalej. Przed kolejną szansą na gola znów stanął Gomez.

01:10

Tak po bramce dla mistrzów świata cieszył się Mario Gomez.

18:45

Obraz gry nie ulega zmianie. Irlandia Północna zagubiona biega od lewej strony do prawej za piłką pewnie rozgrywaną przez Niemców.

18:47

Koniec pierwszej połowy. Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkę wybijał Jonas Hector. Ta odbita od Irlandczyka z Północy trafia sędziego bocznego z potężną siłą w brzuch.

18:48

Mistrzowie świata przez całą pierwsza połowę posiadali piłke przez 63% czasu.

18:50

Wynik po pierwszej odsłonie powinien byc znacznie wyższy...

18:53

Thomas Mueller marnował sytuacje na potęgę.

Tym razem słupek! Hat-trick pudeł Muellera

18:54

18:55

W tzw. międzyczasie przypomnijmy sobie bramkę Mario Gomeza.

Irlandia Północna - Niemcy 0:1. Gol Gomeza

18:57

Wiele ciekawych materiałów znajdziecie także na naszym profilu na Facebooku czy na Instagramie. Serdecznie zapraszamy!

01:10

Niemcy z niecierpliwością wyczekują kolejnych bramek. Przewaga kilku goli może być szansą dla Leroya Sane na debiut w cyklu mistrzostw Europy.

19:01

Piłkarze już na boisku i zaczynamy drugą połowę!

19:04

Od początku spokojnie swoją akcję rozgrywają Niemcy. Dośrodkowanie z prawej strony trafia jednak wprost w ręce McGoverna.

01:10

Narazie Joachim Loew zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

19:09

Kolejna okazja Niemców! Wysoka piłka zagrana przez Kimmicha w pole karne. Xle tor piłki obliczył Hughes i Goetze stanął sam na sam z bramkarzem. Górą McGovern.

19:11

Szykuje się zmiana u podopiecznych Joachima Loewa. Gotowy do wejścia Andre Schuerlle, który zmienia Mario Goetze.

19:14

Każda próba ataku Irlandii Północnej kończy się fiaskiem. Obrońcy idealnie przewidują co chcą zrobić ich rywale.

19:16

Zmiana w ekipie Irlandii Północnej. Na boisku pojawia się Kyle Lafferty, który zastapił Washingtona.

01:10

Mimo chwilowej nudy w tym spotkaniu, zabawa w "zielonym" sektorze trwa w najlepsze.

19:20

Sprytnie chcieli teraz rozegrać rzut wolny mistrzowie świata. Strzał Muellera jednak skutecznie zablokowany.

19:23

Gra jakby się uspokoiła. Jedni i drudzy specjalnie nie zagrażają szykom obronnym rywali.

19:25

Zmiana w kadrze Niemiec. Na boisku pojawia się Bastian Schweinsteiger, który zmienia Samiego Khedirrę.

19:26

Zmiana także w Irlandii Północnej. Boisko opuszcza Jamie Ward, a w jego miejsce wchodzi Josh Magennis.

19:27

Bez wątpienia obie drużyny dają z siebie wszystko.

19:28

Kolejne podanie za plecy obrońców na lewą stronę. Piłki nie opanował jednak Jonas Hector.

19:31

Znów groźna centra wzdłuż bramki McGoverna. Piłki nie sięga jednak Mario Gomez nie doszedł jednak do tego dośrodkowania.

19:32

Zmiana. Schodzi Boateng, a w jego miejsce pojawia się Hoewedes.

19:34

Niemcy biją głową w mur złożony z obrońców Irlandii Północnej. Nic nie wynika z ich przewagi posiadana piłki.

19:39

Podopieczni Joachima Loewa dochodzą z piłką na wysokość szesnastego metra i nie mogą przejść dalej. W konsekwencji piłka trafia na skrzydło. Tam Kimmich ogrywa obrońcę i zagrywa w pole karne. Najwyżej do piłki wyskakuje Mario Gomez. jego strzał odbija kolejny raz McGovern.

19:41

Zmiana w Irlandii Północnej. Schodzi Corry Evans i zastępuje go Nail McGinn.

19:42

Mesut Oezil ma skuteczność podań jak do tej pory na poziomie 98%.

01:11

W dzisiejszym spotkaniu niezwykle aktywny na prawej stronie obrony jest Joshua Kimmich.

19:46

Tym razem w roli skrzydłowego Toni Kroos. Piłka wybita na rzut rożny, jednak Niemcy nie wykorzystali dośrodkowania. Mimo to utrzymują się przy piłce.

19:47

Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty.

19:48

W tym meczu już się chyba raczej nic nie zmieni. niemcy maja wszystko pod kontrolą.