Polska - Ukraina: Marsylia pełna polskich kibiców

Piłka nożna
Polska - Ukraina: Marsylia pełna polskich kibiców
fot. PAP

Polscy kibice są widoczni w Marsylii na każdym kroku i głośno wyrażają swój optymizm przed wtorkowym meczem z Ukrainą w ostatnim meczu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy. Zupełnie niewidoczni są natomiast Ukraińcy, których zespół jako pierwszy odpadł z turnieju.

Zespół Ukrainy przegrał z Niemcami i Irlandią Północną po 0:2. Ostatecznie szans na awans zespół Mychajło Fomenki, który odejdzie z drużyny narodowej po turnieju, pozbawił bezbramkowy remis Polaków z Niemcami.

 

„Niemcy byli bardzo rozczarowani remisem z Polską. Nie potrafili się pogodzić, że nie pokonali naszej drużyny. Poza tym widzieliby w swojej drużynie Roberta Lewandowskiego. Bardzo żałują, że nie mają teraz tej klasy napastnika. A Robert wieczorem będzie strzelał dla Polski. Wierzę, że dzięki jego bramkom wygramy z Ukrainą 2:0” – powiedział Marek, który na co dzień mieszka w Hamburgu.

 

Przyleciał specjalnie na mecz samolotem. W Marsylii spotkał się natomiast z przyjacielem, który z Warszawy przyjechał samochodem.

 

„Udało mi się kupić bilety, więc nie mogłem przepuścić takiej okazji. Podjąłem szybką decyzję i wsiadłem w samochód. Droga jest długa i męcząca, ale mecz mi to zrekompensuje” – przyznał Przemek.

 

Polscy kibice widoczni są w Marsylii niemal wszędzie. Najwięcej jest ich w okolicach Starego Portu. Najbardziej widocznym miejscem jest tam „Diabelskie Koło”. Właśnie w jego pobliżu gromadzą się Polacy i od poniedziałku korzystają z usług tej atrakcji. Grupy kibiców biało-czerwonych wjeżdżają na górę i skandują: „Polska, biało-czerwoni”.

 

Właśnie spod tego miejsca część fanów polskiej drużyny ma wyruszyć na Stade Velodrome, gdzie o godz. 18 podopieczni Adama Nawałki zagrają z Ukrainą. Polakom awans do 1/8 zapewni już remis w tym spotkaniu. W przypadku porażki los biało-czerwonych będzie zależeć od rozgrywanego równolegle meczu Niemcy - Irlandia Północna oraz rozstrzygnięć w innych grupach.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie