ME w szermierce: Szablista Ociński awansował do czołowej „16”

Jakub Ociński awansował do czołowej „16” turnieju indywidualnego szablistów szermierczych mistrzostw Europy w Toruniu. W 1/8 finału zawodnik AZS AWF Katowice walczyć będzie z Gruzinem Sandro Bazadze.

W pierwszym pojedynku fazy pucharowej Ociński pokonał 15:10 Węgra Nikolasza Iliasza, a następnie zwyciężył Ukraińca Dmytro Pundyka 15:11.

Do turnieju głównego zakwalifikował się jeszcze Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec), ale w 1/32 finału przegrał 13:15 z Hiszpanem Guillermo Mancheno i uplasował się na 37. pozycji.

Pozostali Polacy swój udział w mistrzostwach zakończyli na fazie grupowej. Mikołaj Grzegorek (MUKS Victor Warszawa) został sklasyfikowany na 57., a Mateusz Godlewski (KKSz Konin) na 62. miejscu. Rywalizowało 69 szablistów.