Drużyna kobiet, prowadzona przez trenera Szymona Tabackiego, powstała w końcu sierpnia 2015 jako pierwszy etap budowy klubu wielosekcyjnego i została zgłoszona do 3. ligi.

 

Katowiczanki wygrały w sezonie wszystkie 22 mecze (18 w rundzie zasadniczej i 4 w barażach) bez straty punktu. Zdobyły 219 goli, straciły 11. Najskuteczniejsza zawodniczka Patrycja Kowalska strzeliła 46 bramek.

 

„My oczywiście zakładamy awans dziewczyn także w kolejnym sezonie do pierwszej ligi, choć oczywiście każdy taki krok wiąże się z większymi kosztami. Byłem na ostatnim, decydującym meczu kobiet. Widziałem, jaką wielką radość ich wynik sprawił wszystkim ludziom związanym z środowiskiem klubu. Być może ktoś zdecyduje się dodatkowo wesprzeć sekcję” – powiedział PAP prezes GKS Wojciech Cygan.

 

Siatkarze beniaminka 1. ligi TKKF Czarni grali pod szyldem GKS, choć formalnie nie byli w strukturach klubu.

 

„Daliśmy sobie rok na wzajemne poznanie się i wszystko wskazuje, że zgodnie z planem sekcja znajdzie się w naszej spółce, niezależnie od tego, czy zespół zagra w ekstraklasie, czy nie” – dodał Cygan.

 

Klub złożył aplikację o prawo gry w ekstraklasie, decyzja jeszcze nie została ogłoszona.

 

O awans do elity mają walczyć w kolejnym sezonie także piłkarze, którzy skończyli ostatnie rozgrywki 1. ligi na czwartym miejscu, mając tyle samo punktów co trzecie w tabeli Zagłębie Sosnowiec.

 

„Drużyna zanotowała postęp, pamiętajmy, że rok wcześniej byliśmy na 8. pozycji. Nasza strategia zakłada awans do ekstraklasy w przyszłym sezonie. Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie, także w województwie śląskim, ale to tylko dodaje motywacji” zauważył prezes.

 

W 1. lidze będzie grał GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec, spadkowicze z ekstraklasy Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała, a także beniaminek GKS Tychy.