Ronaldo z rekordem! Strzelił gola na swoich czwartych mistrzostwach Europy (WIDEO)

Cristiano Ronaldo po raz kolejny przeszedł do historii! Portugalczyk zdobył przepiękną bramkę w meczu z Węgrami, dzięki czemu został pierwszym piłkarzem, który trafiał do siatki podczas czterech turniejów o mistrzostwo Europy.

CR7 trafił do siatki w 50. minucie meczu Węgry - Portugalia, doprowadzając do remisu 2:2. Sam gol - stadiony świata! Joao Mario dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, gdzie znalazł się Ronaldo, który pokonał bramkarza strzałem piętą! Kilka minut później dołożył kolejne trafienie.

Dla zawodnika Realu Madryt był to siódmy i ósmy gol na mistrzostwach Europy. Swój rekord Portugalczyk zaczął śrubować już podczas EURO 2004. Tam jako 17-letni piłkarz zdobył bramkę w meczu otwarcia z Grecją (1:2). Kolejnego gola strzelił w półfinałowym meczu z Holandią (2:1). Dzięki dobremu występowi na rodzimych boiskach został nominowany do drużyny gwiazd EURO 2004.

W kolejnym turnieju w Austrii i Szwajcarii CR7 zawiódł. Na EURO 2008 jechał jako gwiazda światowego formatu, jednak strzelił tylko jednego gola. Miał on miejsce w wygranym meczu fazy grupowej z Czechami (3:1).

Podczas EURO 2012 Ronaldo był już bardziej skuteczny. Łącznie na boiskach w Polsce i Ukrainie zaliczył trzy trafienia. Dwa razy pokonał bramkarza reprezentacji Holandii w wygranym meczu fazy grupowej (2:1) i raz strzelił gola Czechom w ćwierćfinale tamtego turnieju (1:0).