Belgia pokonała Szwecję! Smutne pożegnanie Ibrahimovicia

Zlatan Ibrahimović nie będzie miło wspominał swojego ostatniego meczu w reprezentacji Szwecji. Musiał bowiem przełknąć gorzką pigułkę, bo jego drużyna przegrała z Belgią 0:1 w ostatnim meczu grupy E. Na listę strzelców wpisał się Radja Nainggolan, który popisał się pięknym strzałem z dystansu. "Czerwone Diabły" grają dalej, teraz czeka ich mecz z Węgrami, natomiast "Trzy Korony" muszą pakować walizki!

Ibrahimović i spółka musieli wygrać, żeby zapewnić sobie awans do 1/8 finału Euro 2016.  Gdyby wierzyć tylko i wyłącznie historii, to ich szanse od początku były niewielkie... Ostatni raz dokonali tej sztuki w 1961 roku. Od tamtej pory obie drużyny grały ze sobą trzykrotnie – dwa razy wygrała Belgia, raz był remis.

Mecz w Nicei lepiej rozpoczęli Szwedzi. W 5. Minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w znakomitej sytuacji znalazł się Marcus Berg. Napastnik Panathinaikosu Ateny uderzył w ekwilibrystyczny sposób, jednak Thibaut Courtois popisał się świetną interwencją. Chwilę później mieliśmy odpowiedź Belgów. Strzelał Romelu Lukaku, jednak jego strzał sparował Andreas Isaksson. Mijały minuty i poza strzałami Kevina De Bruyne’a i Zlatana Ibrahimovicia na boisku próżno było szukać fajerwerków.

Kibice ożywili się tuż przed przerwą, kiedy bardzo dobrą okazję mieli Belgowie. Dośrodkował De Bruyne, piłkę trącił Thomas Meunier, jednak Lukaku nie zdążył. To by było na tyle… Schodzących do szatni piłkarzy pożegnały gwizdy!

Początek drugiej połowy znów był dla Szwedów. Co z tego, skoro nie potrafili sobie stworzyć żadnej dogodnej okazji… W 62. minucie Ibrahimović posłał piłkę do siatki, jednak radość Szwedów była przedwczesna. Sędzia dopatrzył się złamania przepisów i nie uznał gola… Bardzo kontrowersyjna decyzja! Pięć minut później szczęścia strzałem z dystansu szukał De Bruyne, ale Isaksson był na posterunku.

W 72. minucie przed znakomitą szansą stanął Lukaku. Uciekł obrońcy, wyszedł sam na sam z bramkarzem i fatalnie przestrzelił.  Chwilę później posłał już piłkę do siatki, jednak tym razem sędzia liniowy zauważył spalonego. Swojej szansy szukał także Ibrahimović, który próbował pokonać Courtoisa z rzutu wolnego. Bramkarz Belgów nie dał się jednak zaskoczyć.

W 83. minucie Szwedzi znów byli blisko… W rolę bramkarza wcielił sjednak De Bruyne, który wybił piłkę z linii bramkowej zmierzającą do siatki po strzale głową Andreasa Granqvista. Sześćdziesiąt sekund później Trzy Korony dobił Radja Nainggolan! Pomocnik AS Roma popisał się pięknym strzałem z około dwudziestu pięciu metrów! W swoim stylu do remisu próbował doprowadzić jeszcze "Ibra", lecz nic nie wskórał…

Ten mecz okazał się ostatnim selekcjonera Erika Hamrena i Ibrahimovicia. Obaj rozstaną się z kadrą po Euro 2016. Ibra zamknął reprezentacyjny rozdział na 116 meczach i 62 golach. Schodzi ze sceny jako najlepszy strzelec w historii "Trzech Koron".

Szwecja - Belgia 0:1 (0:0)

Bramka: Nainggolan 84

Żółte kartki: Ekdal, Johansson - Meunier, Witsel

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)

Szwecja: Andreas Isaksson - Victor Lindeloef, Erik Johansson, Andreas Granqvist, Martin Olsson - Sebastian Larsson (70. Jimmy Durmaz), Albin Ekdal, Kim Kaellstroem, Emil Forsberg (82. Erkan Zengin) - Marcus Berg (63. John Guidetti), Zlatan Ibrahimović

Belgia: Thibaut Courtois - Thomas Meunier, Toby Alderweireld, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen - Yannick Carrasco (71. Dries Mertens), Radja Nainggolan, Kevin De Bruyne, Axel Witsel, Eden Hazard (90+3. Divock Origi) - Romelu Lukaku (87. Christian Benteke)

20:29

Rozpoczynamy relację na żywo z meczu Szwecja - Belgia! Na początek zestawienia obu drużyn.

Szwecja: Isaksson - Lindeloef, E. Johansson, Granqvist, M. Olsson - S. Larsson, Ekdal, Kalstroem, Forsberg - Berg, Ibrahimović.

Belgia: Courtois - Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Nainggolan, Witsel - Carrasco, De Bruyne, Hazard - R. Lukaku.

20:34

Szwedzi, żeby liczyć się w grze muszą wygrać to spotkanie. w poprzednim meczu nie poradzili sobie z Włochami.

Włochy - Szwecja. Skrót meczu Euro 2016 (WIDEO)

20:38

Natomiast Belgowie pokazali swoją siłę i potencjał w meczu przeciwko Irlandii.

Belgia - Irlandia. Skrót meczu Euro 2016 (WIDEO)

20:40

Na dzisiejszym treningu humory dopisywały. W roli głównej John Guidetti.

20:45

Szwedzi na tym turnieju nie oddali celnego strzału. W meczu z Irlandią bramkę dla Skandynawów zdobył obrońca rywali.

20:49

Nagrodą za zwycięstwo tej grupy będzie potyczka z Węgrami w 1/8 finału.

20:51

Belgowie licznie przybyli na stadion w Nicei.

20:54

Obie jedenastki już przygotowane do wyjścia na boisko. Czy będzie to ostatni mecz Zlatana Ibrahimovicia w reprezentacji Szwecji?

20:55

Jeszcze tylko hymny obu państw i zaczynamy!

20:57

Faktycznie twarz Zlatana niezwykle skupiona.

21:00

Szwecja - Belgia 0:0

Pierwszy gwizdek! Zaczynają Belgowie

21:01

Pierwsza akcja Belgów. Ucierpiał Hazard i niecelnie dośrodkowywał Vertonghen.

21:03

Bardzo dobra akcja "Czerwonych Diabłów". Przerzut De Bruyne do Hazarda. ten zagrywa do Witsela jednak jego strzał trafia w trybuny.

21:05

Szansa dla Szwedów! Zamieszanie w poliu karnym po rzucie wolnym wykorzystał Berg. Courtois broni jednak ten strzał.

21:07

Belgowie rzucili się do ataku. Groźne uderzał Lukaku. Rzut rożny.

21:07

Ładne rozegranie stałego fragmentu gry. Piłkę przedłużał głową Witsel, ale nikt nie był w stanie tego wykorzystać w polu karnym.

21:09

Belgia szybko przemieszcza się na połowę rywala za pomocą swoich bocznych pomocników. Gdy Szwedzi zdążą się ustawić, natychmiast przechodzą do ataku pozycyjnego.

21:12

Podobnie jak w pierwszych dwóch spotkaniach Belgia częściej jest przy piłce. Dośrodkowanie z prawej strony wybija Isaksson.

21:13

Indywidualnej akcji spróbował Hazard. Strzał zza pola karnego skutecznie blokowany.

21:14

Granqvist nabawił się kontuzji po starciu z Nainggolanem. Piłkę w aut wybija Ibrahimović. Obrońca jednak podnosi się z murawy i kontynuuje grę.

21:16

Meunier fauluje Forsberga. Obyło się jednak bez kartki.

21:18

Ibrahimović narazie niewidoczny. Napastnik traci głupio piłkę na 30. metrze.

21:20

Po dość intensywnym początku nastała chwila przestoju. Belgowie usypiają rywali.

21:21

Dobry pressing podopiecznych Matsa Wilmotsa. Szwedzi zmuszeni do podania do Isakssona.

21:22

Przed szansą stanął Ibrahimović, jednak jego strzał zablokowany.

21:24

Romelu Lukaku zdobył 5 bramek dla Belgii w ostatnich 5 spotkaniach. Czy dzisiaj strzeli kolejnego gola?

21:25

Okazja dla De Bruyne. Zawodnik Manchesteru City strzelał zza pola karnego. Piłkę chwyta Isaksson.

21:26

Bardzo ładna akcja Szwedów. Wystarczyło kilka dokładnych podań i tuż obok słupka uderzał Ibrahimović.

21:27

Znów uderzali Belgowie. Strzał Nainggolana zablokowany, rzut rożny.

21:29

Na trybunach mamy wielką fankę Axela Witsela.

21:31

Znów bliscy sukcesu Belgowie. Piłka zagrana wzdłuż bramki nie znajduje adresata. Chwilę później żółtą kartką ukarany Meunier.

01:18

Vermaelen znacznie szybszy od Zlatana jak narazie.

21:33

Groźna kontra Belgów. De Bruyne powstrzymywany faulem. W konsekwencji rzut wolny i żółta kartka dal Ekdala.

21:34

Z rzutu wolnego próbował Vertonghen, jednak jego strzał trafia w mur. Dośrodkowuje De Bruyne i piłkę wybijają obrońcy na rzut rożny.

21:35

Kolejna piłka wzdłuż bramki. Spóźniony Lukaku znów nie dobiega do piłki.

21:36

Lukaku faulowany na środku boiska. Żółtą kartkę otrzymuje Johansson.

21:37

Przerwa w meczu. Na boisku leży Kalstroem i Hazard. Obaj zawodnicy przed chwilą się zderzyli.

21:40

Narazie Belgowie podobnie jak w poprzednich spotkaniach usypiają rywali. Olssona przy linii bocznej fauluje De Bruyne.

21:42

Złe dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Szwedów. Belgowie natymiast wychodzą z kontratakiem, jednak De Bruyne na spalonym.

21:44

Faktycznie sektor kibiców ze Szwecji wygląda jak armia Minionków.

21:46

Znakomite krótkie rozegrane rzutu rożnego. Dośrodkowuje De Bruyne, piłkę trąca Meunier i piłka o centymetry mija lewy słupek. W międzyczasie żółtą kartką ukarany Witsel. Sędzia dolicza minutę.

21:47

Koniec pierwszej części spotkania. Narazie obie drużyny poniżej oczekiwań.

21:49

Podobno w reprezentacji Belgii po boisku biega książe Harry...

21:51

Wczesna próba Berga.

Courtois ratuje Belgów! Wczesna próba Berga

21:53

A oto ładna, składna akcja Szwedów i groźny strzał Ibrahimovicia.

Zlatan coraz bliżej! Uderzenie tuż obok słupka

21:55

W przerwie czas na trochę statystyk. Kolejno posiadanie piłki, podania i rzuty rożne.

21:59

Jak się nie ma flagi, to trzeba sobie jakoś poradzić.

22:01

Obie jedenastki wracają na boisko. Za chwile początek drugiej części spotkania. narazie bez zmian.

22:04

Status quo na boiksu. Pierwsze minuty drugiej połowy nie zachwycają.

22:06

Szwecja zabrała się za rozgrywanie ataku pozycyjnego. Narazie nieskutecznie. Rzut rożny dla Szwecji po błędzie Meuniera.

22:08

Szwedzi przeważają. Dośrodkowanie do Ibrahimovicia. Ten strzela głową wysoko nad poprzeczką.

22:09

Sfrustrowany Ibrahimović! Napastnik idealnie wychodzi na pozycję, jednak zagranie zbyt mocne.

22:11

Tym razem Ibra fantastycznie zagrywa do Berga. Napastnik niedokładnie przyjmuje piłkę i jest zmuszony wycofać do Ekdala. Strzał zawodnika HSV Hamburg broni Courtois.

22:13

Szwedzi chyba się wyszaleli. Belgowie przeprowadzają długi atak pozycyjny. Lukaku w polu karnym z premedytacją popycha obrońcę. Rzut wolny.

22:16

Belgowie kontrują. Piłkę na piąty metr wbija Carrasco. Interwencja obrońcy i rzut rożny.

22:18

Festiwal stałych fragmentów trwa. Dośrodkowanie z rzutu rożnego De Bruyne nie trafia jednak do nikogo...

22:22

Piłka w siatce po strzale z woleja Ibrahimovicia. Sędzia jednak dopatrzył się tam faulu. Zmiana w ekipie Szwedów. Na boisku melduje się John Guidetti, który zmienia Berga.

22:23

Świetna interwencja Isakssona! Groźnie strzelał De Bruyne.

22:25

Faktycznie kibice Belgów mogą się troszkę nudzić.

22:27

Zmiana w szeregach Szwedów. Na murawie melduje się Durmaz, który zastępuje Larssona.

22:28

Boisko opuści także Carrasco. W jego miejsce wchodzi Mertens.

22:31

Parada Isakssona i zmarnowana stuprocentowa okazja Lukaku! Ze środka pola świetniezagrywa De Bruyne, Lukaku znacznie szybszy od obrońcy, ale nie potrafi pokonać bramkarza rywali.

22:33

Groźny strzał Ibry z rzutu wolnego. Piłka kozłuje tuż przed bramkarze, jednak Courtois odbija ten strzał.

22:36

Piłka wędruje z lewej strony do Lukaku. Ten przyjmuje piłke, obraca się i strzela wysoko nad poprzeczką.

22:37

Kolejny groźny strzał. Odważnie w pole karne wchodzi Mertens. Tym razem broni Isaksson.

22:39

Zmiana u Szwedów. Opuszcza boisko Forsberg, a w jego miejsce wchodzi Erkan Zengin.

22:40

Ależ zakotłowało się w polu karnym Belgów! Piłkę z lini bramkowej po strzale głową wybija De Bruyne.

22:41

Szwecja - Belgia 0:1

GOOOOOOOOL!!! ALEŻ UDERZENIE NAINGGOLANA!!!!

22:43

Piłka zagrana z lewej strony przed pole karne. Tam piłkę przyjmuje Nainggolan, który huknął na bramke Isakssona. Strzał po drodze odbija się jeszcze od Zengina.

22:44

Z boiska schodzi Lukaku, którego zastępuje Benteke.

22:46

Zapowiada się ostatni mecz w kadrze Ibrahimovicia. Szwecja jak narazie bez pomysłu w tej końcówce meczu.

22:47

Wycofanie piłki przed pole karne do De Bruyne. Ten strzela daleko obok bramki.

22:48

Z linii bocznej piłkę wyciąga Hazard, podaje do Benteke i strzał napastnika broni Isaksson.

22:49

Sędzia dolicza trzy minuty.

22:50

Belgowie myślami już są w 1/8 finału, Szwedzi - w domu.

22:50

Symboliczna zmiana. Edena Hazarda zmienia Divock Origi.

22:51

Koniec spotkania! Smutny koniec kariery reprezentacyjnej Zlatana Ibrahimovicia. Dziękuję za wspolne emocje i zapraszamy na fazę pucharową!