Zagłębie pokonuje Śląsk w sparingu

W meczu sparingowym dwóch zespołów występujących w piłkarskiej ekstraklasie KGHM Zagłębie Lubin pokonało w Opalenicy Śląsk Wrocław 4:1 (3:1). Był to przedostatni sprawdzian lubinian przed eliminacjami Ligi Europejskiej.

Pierwsi bramkę po strzale Piotra Celebana (17) zdobyli wrocławianie. Tuż przed przerwą w ciągu zaledwie siedmiu minut Zagłębie trzy razy trafiało do siatki – Jarosław Kubicki (34), Łukasz Janoszka (36) i Łukasz Piątek (41) – i to był decydujący moment meczu. Po przerwie wynik spotkania ustalił Krzysztof Piątek (50).

Przebywający na zgrupowaniu w Szamotułach Śląsk kolejny sprawdzian rozegra 25 czerwca z Pogonią Szczecin.

W drugiej połowie we wrocławskim zespole na boisku pojawił się Bence Mervo. Węgierski napastnik przygotowuje się z drużyną trenera Mariusza Rumaka do sezonu, ale oficjalnie nie jest jeszcze zawodnikiem Śląska.

Zagłębie następny mecz kontrolny rozegra 26 czerwca z Wisłą Płock. Cztery dni później (30 czerwca) lubinianie zmierzą się na wyjeździe w pierwszym pojedynku eliminacji Ligi Europejskiej ze Slavią Sofia (godz. 18.30).