Euro 2016: Albańczycy powitani po królewsku

Piłka nożna
Euro 2016: Albańczycy powitani po królewsku
fot. PAP

Powracającą z piłkarskich mistrzostw Europy z Francji reprezentację Albanii powitano w czwartek na lotnisku w Tiranie z ceremonią przewidzianą dla VIP-ów. Po wyjściu z samolotu zawodnicy szli po czerwonym dywanie.

Na płycie lotniska witał ich premier Edi Rama w asyście kompanii reprezentacyjnej Gwardii Narodowej. Szef rządu pogratulował im postawy na francuskich boiskach, życzył dalszych sportowych sukcesów.

 

Po zakończeniu uroczystości piłkarze i sztab szkoleniowy przejechali odkrytym autokarem ulicami stolicy kraju, gdzie witały ich tysiące ludzi.

 

Debiutujący w mistrzostwach Europy Albańczycy minimalnie przegrali ze Szwajcarią (0:1) i Francją (0:2), a w niedzielę pokonali Rumunię (1:0). Dzięki zwycięstwu zajęli trzecie miejsce w grupie A, ale to nie wystarczyło do awansu do ćwierćfinału.

 

Wszyscy piłkarze Albanii, którzy wystąpili w niedzielnym, zwycięskim meczu z Rumunią, otrzymają paszporty dyplomatyczne. "Teraz będą mogli pełnić nieformalną funkcję ambasadorów kraju" - powiedział premier Rama podczas uroczystości powitania.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze