Euro 2016: Del Bosque podziękował rezerwowym

Piłka nożna
Euro 2016: Del Bosque podziękował rezerwowym
fot. PAP

Trener broniących tytułu Hiszpanów Vicente del Bosque podziękował wszystkim zawodnikom rezerwowym i zapewnił, że atmosfera w zespole jest bardzo dobra. W dotychczasowych trzech meczach grupowych Euro 2016 we Francji szkoleniowiec postawił na tych samych piłkarzy.

"Oczywiście, że dla mnie to nie są łatwe decyzje, ale to ja ustalam wyjściowy skład. Uznałem, że tak będzie najlepiej i postawiłem w trzech spotkaniach na tych samych graczy. Boli mnie, że nie mogę też wystawić Koke, Thiago czy Bartry, ale chcę podkreślić, że nikt w zespole nie narzeka i atmosfera jest bardzo dobra. Za to chciałbym podziękować przede wszystkim rezerwowym, czyli tym, którzy nie występują, a wspaniale się zachowują" - powiedział hiszpański selekcjoner w wywiadzie dla dziennika "As".

 

Kilka dni wcześniej na rolę rezerwowego narzekał Pedro, który do jednego z dziennikarzy powiedział, że jeśli jego pozycja w drużynie się nie zmieni, wróci do domu.

 

"To były tylko niefortunnie wypowiedziane słowa" - skomentował krótko Del Bosque.

 

Szkoleniowiec zapewnił, że w zespole panuje dobra i życzliwa atmosfera. Przykładem może być chociażby postawa bramkarza Ikera Casillasa, który pierwszy od dłuższego czasu turniej w reprezentacji rozgrywa jako rezerwowy.

 

"To dla niego nie jest łatwa sytuacja, a mimo wszystko zachowuje się wspaniale" - powiedział del Bosque.

 

Hiszpanie w fazie grupowej pokonali Czechów (1:0) i Turków (3:0), a przegrali z Chorwatami (1:2). W 1/8 finału zmierzą się z Włochami i będzie to powtórka finału sprzed czterech lat

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie