Kubiak: Możemy wygrać igrzyska w Rio!

Inne

Jak będziemy dobrze grać to możemy wygrać z każdym na świecie i my się nikogo nie boimy. Znamy swój potencjał i jeśli dobrze się przygotujemy to możemy wygrać igrzyska w Rio - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl Michał Kubiak.

Łukasz Kadziewicz: Co robiłeś jak drużyna narodowa była w Kaliningradzie?

Michał Kubiak: Wspinałem się po górach w Norwegii. To było zaplanowane. Mój brat tam na co dzień mieszka i pojechalismy do niego na krótkie wakacje. Pokąpaliśmy się trochę we fiordach, pospacerowaliśmy i miło spędziliśmy czas.

To jak nie oglądałeś meczu to może chociaz czytałeś relacje. Kto według Ciebie najlepiej zaprezentował się na turnieju w Rosji?

Jako zawodnik kadry to mój obowiązek śledzić wyniki drużyny, więc obejrzałem wszystkie spotkania. Chociaż w ten sposób byłem blisko zespołu. Wiadomo, że na zawodnikach ciąży presja, gdyż walczą o miejsce w składzie. Obecnie jest nas pięciu przyjmujących i tych dwóch młodych chłopaków daje z siebie wszystko...

Konkret. Bednorz czy Szalpuk?

Bednorz i Szalpuk. Obaj dobrze zagrali w swoich meczach. To też nie jest tak, że jeden z nich zagrał super turniej. Podzielili się tymi meczami i dobrze, bo rywalizacja dla nich cały czas trwa.

Przyjechałeś mało grać, ale ciężko trenować i podnosić ciężary. Jak patrzysz na skład tego turnieju - Rosjanie, Francuzi, Argentyńczycy - to gdzie dorzuciłbyś tutaj Serbów?

Nigdzie. Nie interesują mnie inne zespoły, obchodzi mnie tylko to co dzieje się w naszej drużynie i to jak my bedziemy się przygotowywać do Rio. Jak będziemy dobrze grać to możemy wygrać z każdym na świecie i my się ich nie boimy. Znamy swój potencjał i jak dobrze się przygotujemy to możemy wygrać igrzyska.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Łukasz Kadziewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze