Świerczewski: Szwajcarzy są zadowoleni, że z nami zagrają

Piłka nożna
Świerczewski: Szwajcarzy są zadowoleni, że z nami zagrają
fot. Polsat Sport

Rywale upatrują swoje szanse w tym, że nie jesteśmy drużyną z europejskiej czołówki. Wspominali także o niedawno rozegranym sparingu między naszymi reprezentacjami. Zwracali uwagę, że mamy słabe strony, gdyż w tamtym meczu straciliśmy dwie bramki - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl Piotr Świerczewski.

Sebastian Staszewski: Czy Szwajcarzy obawiają się naszej reprezentacji?

Piotr Świerczewski: Oni mają świadomość, że grają przeciwko dobrej drużynie i nie lekceważą nas. Natomiast upatrują swoje szanse w tym, że nie jesteśmy drużyną z europejskiej czołówki. Wspominali także o niedawno rozegranym sparingu między naszymi reprezentacjami. Zwracali uwagę, że mamy słabe strony, gdyż w tamtym meczu straciliśmy dwie bramki. Szwajcarzy także wspominali, że są lepiej przygotowani do tych mistrzostw Europy i mają dwa dni więcej na odpoczynek. Na nasz mecz wyjdą niezwykle skoncentrowani. Podczas dzisiejszego treningu trenowali także rzuty karne.

Czy te dwa dni przerwy więcej to dużo?

Zdecydowanie to duża przewaga. Jesteśmy w zupełnie innym okresie przygotowań. Nasi zawodnicy są już w jakimś stopniu wyeksploatowani i Szwajcarzy będą chcieli to jakoś wykorzystać. System pucharowy wymaga wielu wariantów przygotowanych przez trenera i nasi rywale będą przygotowani bardzo dobrze. Moim zdaniem jednak Adam nawałka i cały jego sztab będzie miał rozpracowanych przeciwników na każdy moment gry. Mecz będzie otwarty. Nasze szanse oceniam 50 na 50 i niech wygra lepszy.

Sebastian Staszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze