Piękna polska sportsmenka wyjeżdża na ulicę

Moto
Piękna polska sportsmenka wyjeżdża na ulicę
fot. materiały prasowe

Szesnastka młodych kierowców Audi Sport TT Cup, a wśród nich młoda Polka Gosia Rdest, tym razem zmierzy się na torze Norisring. Specyfika toru ulicznego gwarantuje sporą dawkę emocji i ostrą walkę o pozycje.

Trzecia runda Audi Sport TT Cup rozegra się na niemieckim torze Norisring. Jest to tor wyjątkowy w tegorocznej serii pod dwoma względami: jest najkrótszy – mierzy zaledwie 2,300km, co oznacza, że kierowcy pojadą aż 24 okrążenia w trakcie jednego wyścigu oraz jest to jedyny tor uliczny, na wzór słynnego toru w Monaco. To może znaczyć tylko jedno – ostrą walkę o pozycje i miejsce do jazdy w kwalifikacjach.  Niechlubną ciekawostką na temat toru jest fakt, że to właśnie tutaj z trybun Adolf Hitler wygłaszał swoje przemowy.

W ten weekend Audi Sport TT Cup tradycyjnie towarzyszy wyścigom DTM, co dodatkowo podkręci atmosferę na już rozgrzanym do czerwoności padoku Norisringu, gdzie od kilku dni panują piekielne 30 – stopniowe upały. Taka temperatura z pewnością nie stwarza łatwych warunków dla kierowców, którzy oczywiście nie mają klimatyzacji w samochodach wyścigowych.

Gosia Rdest o Norisring: „To wyjątkowy przystanek w naszym wyścigowym rozkładzie jazdy. Jest to tor uliczny, otoczony barierami, co wymaga od kierowcy odwagi i zaciśnięcia zębów na wyjściach z nawrotów. Wyścig na pewno będzie emocjonujący z racji na wyrównany poziom w tym roku. Wysoka temperatura będzie sprawdzianem dla naszych pucharowych TT. Ważne będzie dbanie o nieprzegrzewanie się auta w trakcie wyścigu”.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze