Liga Światowa: Polska pokonała Argentynę po ciężkim boju

W swym pierwszym meczu turnieju Ligi Światowej w Łodzi biało-czerwoni pokonali Argentynę 3:1. Podopieczni Stephane'a Antigi, po ciężkim boju, odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji tej prestiżowej imprezy. Trzy pierwsze sety zakończyły się rywalizacją na przewagi.

"Bardzo się cieszę, że gramy trzy mecze w Łodzi, bo warunki tutaj, jak zresztą zawsze w Polsce, są bardzo dobre. Najważniejsze dla nas jest pracowanie nad tym, aby jak najlepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich w Rio. Może poziom nie jest jeszcze najwyższy, ale zrobimy wszystko żeby wygrać i jak zawsze damy z siebie sto procent szczególnie, że gramy przed własną publicznością. Będziemy grali tutaj bez Drzyzgi i Miki, którzy są z nami tutaj, pracują nad przygotowaniem fizycznym do Rio. Trwa selekcja, ale każdy może pokazać na co go stać" - powiedział przed startem turnieju selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga.

Podczas turnieju w Kaliningradzie Polacy wystąpili w eksperymentalnym składzie, zdołali pokonać Bułgarię (3:1), ale w kolejnych grach ulegli Rosji (0:3) i Serbii (0:3). Argentyńczycy grali w Rio de Janeiro, gdzie przegrali 1:3 ze Stanami Zjednoczonymi, 0:3 z Brazylią i 2:3 z Iranem.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą w Lidze Światowej dwadzieścia razy i w osiemnastu spotkaniach górą byli Polacy. Również tym razem mistrzowie świata byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji.

Polacy wygrali również i w tym spotkaniu, był to jednak bój niezwykle zacięty. Trzy sety zakończyły się rywalizacją na przewagi, a najwięcej emocji wzbudziła partia numer trzy, którą mistrzowie świata przegrali po 40. minutach walki 36:38, nie wykorzystując kilku szans na zakończenie meczu. W czwartym secie, mimo przestojów w środkowej części, udało się siatkarzom Stephane Antigi przechylić zwycięstwo na swoją stronę.

Drugim rywalem reprezentacji Polski będą w sobotę Rosjanie (godzina 20.10). Mistrzowie olimpijscy z Londynu w meczu otwarcia turnieju ulegli 0:3 Francji.

W obecnym sezonie - w związku z igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia) Liga Światowa jest rozgrywana w zmienionej formule. W elicie każda z drużyn startuje w trzech turniejach, a w każdym z nich rozgrywa po trzy spotkania. Awans do Final Six uzyska pięć najlepszych drużyn oraz reprezentacja Polski - gospodarz turnieju finałowego, który zostanie rozegrany od 13 do 17 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

Polska - Argentyna 3:1 (26:24, 31:29, 36:38, 25:22)