Liga Światowa: Polska pokonała Argentynę po ciężkim boju

W swym pierwszym meczu turnieju Ligi Światowej w Łodzi biało-czerwoni pokonali Argentynę 3:1. Podopieczni Stephane'a Antigi, po ciężkim boju, odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji tej prestiżowej imprezy. Trzy pierwsze sety zakończyły się rywalizacją na przewagi.

"Bardzo się cieszę, że gramy trzy mecze w Łodzi, bo warunki tutaj, jak zresztą zawsze w Polsce, są bardzo dobre. Najważniejsze dla nas jest pracowanie nad tym, aby jak najlepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich w Rio. Może poziom nie jest jeszcze najwyższy, ale zrobimy wszystko żeby wygrać i jak zawsze damy z siebie sto procent szczególnie, że gramy przed własną publicznością. Będziemy grali tutaj bez Drzyzgi i Miki, którzy są z nami tutaj, pracują nad przygotowaniem fizycznym do Rio. Trwa selekcja, ale każdy może pokazać na co go stać" - powiedział przed startem turnieju selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga.

Podczas turnieju w Kaliningradzie Polacy wystąpili w eksperymentalnym składzie, zdołali pokonać Bułgarię (3:1), ale w kolejnych grach ulegli Rosji (0:3) i Serbii (0:3). Argentyńczycy grali w Rio de Janeiro, gdzie przegrali 1:3 ze Stanami Zjednoczonymi, 0:3 z Brazylią i 2:3 z Iranem.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą w Lidze Światowej dwadzieścia razy i w osiemnastu spotkaniach górą byli Polacy. Również tym razem mistrzowie świata byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji.

Polacy wygrali również i w tym spotkaniu, był to jednak bój niezwykle zacięty. Trzy sety zakończyły się rywalizacją na przewagi, a najwięcej emocji wzbudziła partia numer trzy, którą mistrzowie świata przegrali po 40. minutach walki 36:38, nie wykorzystując kilku szans na zakończenie meczu. W czwartym secie, mimo przestojów w środkowej części, udało się siatkarzom Stephane Antigi przechylić zwycięstwo na swoją stronę.

Drugim rywalem reprezentacji Polski będą w sobotę Rosjanie (godzina 20.10). Mistrzowie olimpijscy z Londynu w meczu otwarcia turnieju ulegli 0:3 Francji.

W obecnym sezonie - w związku z igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia) Liga Światowa jest rozgrywana w zmienionej formule. W elicie każda z drużyn startuje w trzech turniejach, a w każdym z nich rozgrywa po trzy spotkania. Awans do Final Six uzyska pięć najlepszych drużyn oraz reprezentacja Polski - gospodarz turnieju finałowego, który zostanie rozegrany od 13 do 17 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

Polska - Argentyna 3:1 (26:24, 31:29, 36:38, 25:22)

Wyniki:

Grupa D1 (Łódź)

Rosja - Francja 0:3 (22:25, 34:36, 20:25)

Grupa E1 (Rzym)

Belgia - USA 2:3 (25:17, 20:25, 21:25, 25:21, 10:15)
Australia - Włochy 0:3 (15:25, 27:29, 17:25)

Grupa F1 (Belgrad)

czwartek
Iran - Bułgaria 3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:20)
Serbia - Brazylia 3:1 (19:25, 25:15, 25:21, 25:22)

piątek
Brazylia - Iran 3:1 (25:18, 24:26, 25:16, 25:17)
Serbia - Bułgaria 3:1 (25:18, 21:25, 25:19, 25:23).

18:57

"Jesteśmy zadowoleni, że znowu możemy być wszyscy razem po trzech tygodniach od zakończenia turnieju w Tokio. Dziękujemy federacji i trenerowi, że postawiła na swoim i zorganizujemy turniej finałowy w Polsce, dzięki czemu mamy pewne miejsce w finałach, a teraz niektórzy zawodnicy mogą odpocząć, możemy też testować inne ustawienia. Przyjechały do nas bardzo mocne zespoły, ale zawsze jest lepiej wygrywać niż przegrywać, dlatego mimo że nie jesteśmy jeszcze w najwyższej dyspozycji zrobimy wszystko, aby wygrać. Życzę wszystkim dobrej gry, a zwycięstw naszej drużynie" - powiedział przed startem turnieju w Łodzi kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak.

01:19

20:05

20:07

Słuchamy hymnów obu państw. Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany prze kibiców a capella.

20:13

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 1:2 Rozpoczynamy czwarty mecz Polaków w tegorocznej edycji Ligi Światowej!

Polska: Grzegorz Łomacz, Piotr Nowakowski, Rafał Buszek, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Bartosz Bednorz - Paweł Zatorski (libero).

20:15

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 2:4 Przewaga Argentyńczyków na początku meczu.

Argentyna: Nicolas Bruno, Martin Ramos, Cristian Poglajen, Sebastian Sole, Bruno Lima, Luciano De Cecco - Alexis Gonzalez (libero).

20:16

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 3:5 Skutecznie Bartosz Kurek.

20:18

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 4:6 Z lewego skrzydła po prostej Rafał Buszek.

20:19

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 6:8 Karol Kłos serwuje w siatkę. Dwa oczka straty biało-czerwonych na pierwszej przerwie technicznej.

20:22

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 8:9 Skutecznie Piotr Nowakowski.

20:23

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 10:9 Bartosz Kurek skutecznie i biało-czerwoni już na prowadzeniu! Julio Velasco bierze czas.

20:24

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 11:10 Bartosz Kurek po dwóch skutecznych atakach, tym razem trafił w antenkę.

20:25

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 12:11 Rafał Buszek przedarł się przez blok rywali.

20:27

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 13:13 Przypominamy o naszej zabawie:

Zabawa Polsatsport.pl: Zdobądź bilety na Ligę Światową!

20:28

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 14:14 Wyrównana walka w środkowej części seta.

20:29

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 16:14 Dwa oczka zaliczki biało-czerwonych na drugiej przerwie po autowym ataku rywali.

20:31

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 16:17 Zablokowany Bartosz Bednorz.

20:31

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 17:17 Skutecznie Bartosz Kurek.

20:33

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 18:19 Bartosz Bednorz zagrywa w siatkę.

20:35

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 18:20 Punktuje Sebastian Sole. O czas prosi Stephane Antiga.

20:36

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 20:20 Sebastian Sole zatrzymany blokiem przez Karola Kłosa.

20:36

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 21:20 Bartosz Kurek obija blok rywali. Czas dla selekcjonera Argentyńczyków.

20:39

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 23:21 Błąd Argentyńczyków.

20:40

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 23:22 Bartosz Kurek serwuje w siatkę.

20:41

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 23:23 Siatkarze Argentyny znów odrobili straty.

20:41

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 24:23 Piłka setowa dla Polski po ataku Dawida Konarskiego.

20:42

POLSKA - ARGENTYNA 0:0, 24:24 Walczymy na przewagi!

20:43

POLSKA - ARGENTYNA 1:0 (26:24) Autowy atak Argentyńczyków kończy pierwszą odsłonę!

20:45

20:48

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 2:1 Luciano De Cecco przestrzelił zagrywkę.

20:49

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 3:2 Kolejna zmarnowana zagrywka Argentyńczyków.

20:51

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 4:5 Rafał Buszek skutecznym atakiem zakończył serię rywali.

20:52

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 4:7 Luciano De Cecco z przechodzącej piłki. Czas dla opiekuna biało-czerwonych.

20:54

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 4:8 Wyraźna przewaga siatkarzy z Argentyny na pierwszej przerwie.

20:55

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 5:9 Przestrzelony serwis Argentyńczyków.

20:56

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 6:10 Artur Szalpuk pojawił się przed chwilą na placu gry i popisał się pierwszym skutecznym atakiem.

20:57

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 7:12 Dotknięcie siatki przez Polaków.

20:58

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 9:12 Skuteczny blok Polaków.

20:59

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 10:12 Punktuje Bartosz Kurek.

21:00

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 11:12 Biało-czerwoni zmniejszyli dystans. Julio Velasco bierze czas.

21:00

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 11:13 Sebastian Sole z krótkiej.

21:02

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 13:14 Walka punkt za punkt w tej części seta. Skuteczny blok Polaków.

21:04

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 14:15 Mocny atak Bartosza Kurka z prawego skrzydła.

21:04

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 15:15 Polacy odrobili straty!

21:05

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 15:16 Punkt straty Polaków na drugiej przerwie.

21:07

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 17:17 Punktuje Bartosz Kurek

21:09

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 18:18 Karol Kłos ze środka.

21:10

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 18:20 Cristian Poglajen - as serwisowy.

21:11

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 20:20 Znów mamy remis!

21:13

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 21:22 Skutecznie Dawid Konarski.

21:14

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 22:23 Dawid Konarski zaskoczył przyjmujących rywali.

21:15

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 23:23 Szczęśliwie kończy atak Artur Szalpuk. Czas dla Julio Velasco.

21:17

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 24:23 Piłka setowa dla Polski!

21:17

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 24:24 Piotr Nowakowski przestrzelił zagrywkę.

21:18

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 25:24 Rafał Buszek obił blok rywali.

21:19

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 25:25 Kolejny set z rywalizacją na przewagi...

21:19

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 25:26 Sebastian Sole daje piłkę setową ekipie Argentyny.

21:20

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 26:26 Punktuje Karol Kłos.

21:21

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 27:27 Karol Kłos znów skutecznie z krótkiej.

21:22

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 28:28 Punktuje Bartosz Kurek.

21:23

POLSKA - ARGENTYNA 1:0, 29:28 Bartosz Kurek - as serwisowy.

21:24

POLSKA - ARGENTYNA 2:0 (26:24, 31:29) Argentyńczycy zablokowani! Koniec seta!

21:25

21:35

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 0:1 Argentyńczycy otwierają trzecią partię skutecznym atakiem.

21:37

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 2:4 Przewaga Argentyny na początku seta.

21:38

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 3:4 Efektowny atak Bartosza Kurka.

21:39

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 4:6 Atak Bartosza Kurka zablokowany.

21:41

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 7:8 Punkt straty Polaków na pierwszej przerwie.

21:44

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 9:10 Rafał Buszek atakuje po bloku rywali.

21:45

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 10:11 Artur Szalpuk skutecznie z drugiej linii.

21:45

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 11:11 W siatkę wpadają Argentyńczycy.

21:46

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 12:11 Nicolas Bruno zatrzymany przez polski blok. Julio Velasco bierze czas.

21:48

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 13:12 Ezequiel Palacios serwuje w siatkę.

21:49

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 15:13 Argentyńczycy popełniają błędy w zagrywce.

21:50

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 16:14 Bartosz Kurek daje biało-czerwonym dwa oczka zaliczki na drugiej przerwie.

21:52

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 16:16 Błąd po stronie biało-czerwonych.

21:54

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 19:16 Autowy atak Argentyńczyków i już trzy oczka zaliczki! Julio Velasco prosi o czas.

21:55

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 19:18 Bartosz Kurek atakuje w aut.

21:56

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 20:18 Skuteczny atak Rafała Buszka.

21:57

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 22:19 Skutecznie Piotr Nowakowski.

21:58

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 22:20 Pablo Crer przedarł się przez polski blok.

21:58

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 23:20 Punktuje Dawid Konarski!

22:00

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 23:22 Ezequiel Palacios atakuje w aut, ale weryfikacja pokazuje, że po bloku.

22:01

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 24:22 Nicolas Bruno serwuje w taśmę! Piłka meczowa dla Polski!

22:02

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 24:24 Kolejny set będzie grany na przewagi. Stephane Antiga bierze czas.

22:03

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 25:24 Skuteczny blok biało-czerwonych.

22:04

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 25:25 Punktuje Ezequiel Palacios.

22:04

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 26:25 Skuteczny blok biało-czerwonych.

22:05

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 27:26 Punktuje Bartosz Bednorz.

22:06

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 28:27 Kapitalny atak Bartosza Kurka.

22:07

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 29:28 Serwis Argentyńczyków w siatkę.

22:07

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 29:29 Pablo Crer z przesuniętej krótkiej.

22:08

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 30:29 Piotr Nowakowski ze środka.

22:09

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 30:31 Błąd Grzegorza Łomacza. Piłka setowa dla Argentyny. Stephane Antiga bierze czas.

22:10

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 31:31 Bartosz Bednorz obija blok rywali.

22:12

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 33:33 Skutecznie Bartosz Kurek.

22:13

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 34:34 Punktuje Rafał Buszek.

22:13

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 34:35 Kolejny zmarnowany serwis Polaków.

22:14

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 35:36 Na skuteczny atak Bartosza Kurka odpowiada w kolejnej akcji Nicolas Bruno.

22:15

POLSKA - ARGENTYNA 2:0, 36:37 Mateusz Bieniek serwuje w siatkę.

22:16

POLSKA - ARGENTYNA 2:1 (26:24, 31:29, 36:38) Zablokowany Bartosz Kurek. Koniec seta!

22:21

22:22

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 4:1 Przewaga Polaków na początku seta.

22:23

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 7:2 Sebastian Sole atakuje w aut.

22:24

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 8:3 Pięć oczek zaliczki biało-czerwonych na pierwszej przerwie.

22:26

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 9:4 Bruno Lima serwuje w siatkę.

22:27

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 11:4 Bartosz Bednorz z przechodzącej piłki.

22:29

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 11:7 Trzy akcje z rzędu wygrane przez Argentyńczyków.

22:30

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 13:7 Julio Velasco bierze czas.

22:32

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 13:10 Argentyńczycy znów wygrywają kilka akcji z rzędu.

22:33

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 13:11 Topnieje przewaga Polaków, Stephane Antiga bierze czas.

22:34

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 13:12 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem.

22:34

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 13:13 Polacy stanęli w miejscu...

22:35

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 14:13 Wreszcie... Bartosz Bednorz atakiem z lewego skrzydła kończy serię rywali.

22:36

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 14:15 Argentyna wychodzi na prowadzenie...

22:36

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 15:15 Skutecznie Dawid Konarski.

22:37

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 15:16 Punkt zaliczki Argentyńczyków na drugiej przerwie.

22:38

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 16:16 Skutecznie Dawid Konarski.

22:39

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 18:16  Ezequiel Palacios zatrzymany blokiem. Julio Velasco bierze czas.

22:41

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 20:16 Polacy znów odskakują na cztery oczka.

22:42

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 21:18 Skutecznie Karol Kłos ze środka.

22:43

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 22:20 Argentyńczycy nie dają za wygraną...

22:43

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 23:20 Ezequiel Palacios serwuje w siatkę.

22:44

POLSKA - ARGENTYNA 2:1, 24:21 Pablo Crer przestrzelił zagrywkę.

22:46

POLSKA - ARGENTYNA 3:1 (26:24, 31:29, 36:38, 25:22) Dawid Konarski kończy mecz! Polacy odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej.