W pięknej scenerii paryskiego ratusza odbyła się ceremonia losowania grup. Obecnych było 19 krajów z 24, które wezmą udział w finałowej imprezie. Kuriozum losowania był fakt, że po ulokowaniu pięciu zespołów w każdej z grup nastąpiła pięciominutowa przerwa, aby Claude Onesta ze swoimi asystentami mogli się naradzić, do której z grup miałaby dołączyć Francja.
 
Pewnym zaskoczeniem był wybór "polskiej" grupy A, która wydawała się jedną z najsilniejszych. Ale jak wyjaśnił gościom ratusza Onesta: "Wydaje się nam, że dzięki temu wyborowi w 1/8 finału trafimy na słabszego przeciwnika". Jednak kiedy w towarzystwie Marcina Rosengartena, menedżera reprezentacji Polski, zapytaliśmy Onestę, dlaczego wybrał grupę A, odparł pół żartem, pół serio: "Przecież mamy do uregulowania pewne sprawy"... Przypomnijmy, że na EHF Euro 2016 Polska pokonała Francję 31:25.
 
O randze imprezy świadczy obecność na sali wszystkich reprezentantów Francji - z Omeyerem i Nikolą Karabaticiem na czele. Ten drugi wyznał Polsatsport.pl, że: "Już zapomniałem o niepowodzeniach w Lidze Mistrzów i porażce z Vive Kielce. Ostatnio trochę odpocząłem - zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Niedługo trzeba będzie szykować formę na nowy sezon, a szczególnie na styczniowe mistrzostwa świata. Teraz kibicuję naszym piłkarzom na Euro 2016.