ME w szermierce: Triumf rosyjskich szablistów w drużynie

Szabliści Rosji zdobyli złoty medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy, które zakończyły się w sobotę w Toruniu. W finale pokonali Włochów 45:42. Brąz dla ekipy Rumunii. Polacy zajęli 11. miejsce.

Broniący tytułu Niemcy w ćwierćfinale ulegli Włochom 39:45 i skończyli rywalizację na siódmej pozycji. Zespół Italii, podobnie jak przed rokiem, był drugi, po finałowej porażce.

Turniej drużynowy szablistów był ostatni w trwającej sześć dni imprezie. Polacy wywalczyli jeden medal - brązowy szpadzistka Renata Knapik-Miazga (KKS Kraków). Szósta w szabli była Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa). Wraz z koleżankami zajęła czwarte miejsce, najwyższe z polskich zespołów.