Polska - Szwajcaria: Pechowiec Xhaka! Ten rzut karny dał Polsce przewagę (WIDEO)

Piłka nożna
Polska - Szwajcaria: Pechowiec Xhaka! Ten rzut karny dał Polsce przewagę (WIDEO)
fot. Polsat Sport

To była druga kolejka serii jedenastek. Do piłki podszedł Granit Xhaka - najnowszy nabytek Arsenalu, piłkarz nienaganny technicznie. I w tym decydującym momencie... przestrzelił!

Xhaka miał za sobą przeciętne zawody, gdyż był dobrze zneutralizowany przez Arkadiusza Milika, który bardzo często podbiegał do mózgu reprezentacji Szwajcarii, uniemożliwiając mu swobodne rozgrywanie piłki. Kiedy jednak miał więcej miejsca widać było, że jest to zawodnik nieprzeciętny, o świetnym przeglądzie pola i kapitalnym podaniu. Jednym zagraniem potrafił minąć dwie linie rywali, lecz w tym meczu działo się to zdecydowanie za rzadko.

W serii rzutów karnych chwycił piłkę jako drugi Szwajcar. Może i był pewny siebie, lecz ta pewność szybko z niego uleciała. Wziął rozbieg i... przestrzelił. Widać było, że źle trafił, bo za chwilę mógł tylko żałować, bo nie dał nawet szansy Łukaszowi Fabiańskiemu na błąd. To był jedyny nietrafiony rzut karny w tym konukrsie - Polska wygrała 5:4 i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Nietrafiony rzut karny Granita Xhaki w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie