Shaqiri: Byliśmy lepsi. Polacy mieli po prostu szczęście

Piłka nożna
Shaqiri: Byliśmy lepsi. Polacy mieli po prostu szczęście
fot. PAP

Xherdan Shaqiri był najjaśniejszą postacią reprezentacji Szwajcarii podczas przegranego meczu 1/8 finału z Polską. Skrzydłowy był liderem zespołu Helwetów i zdobył fantastyczną bramkę, która pozwoliła naszym rywalom doprowadzić do dogrywki. "Byliśmy lepszą drużyną i zasłużyliśmy na awans, chyba wszyscy widzieli co działo się na boisku. Polacy mieli po prostu masę szczęścia".

Po meczu powiedział:


Xherdan Shaqiri: Musimy nadal się uczyć i wyciągnąć wnioski z tego wyniku. Stworzyliśmy sobie sporo sytuacji w drugiej połowie i dogrywce, ale nie potrafiliśmy z tego skorzystać. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej.

 

Byliśmy lepszą drużyną i zasłużyliśmy na awans, chyba wszyscy widzieli co działo się na boisku. Rzuty karne to już loteria, a Polacy mieli po prostu więcej szczęścia. Awans powinien być nasz.

W pierwszej połowie Polacy zdobyli bramkę i mieli kilka sytuacji podbramkowych. W pozostałych częściach meczu my byliśmy jednak zdecydowanie lepsi. Koniec końców my byliśmy lepszą drużyną i lepsza drużyna odpadła. Mogę tylko pogratulować Polakom awansu. Taka jest piłka nożna.

Polacy mają w swoim składzie kilku naprawdę dobrych piłkarzy i jeśli będą mieli tyle szczęścia co w spotkaniu z nami, mogą awansować do półfinału.

Polska drużyna ma jakość, dobrych pilkarzy i sprzyja im szczęście. To też jest potrzebne w futbolu. Trzymam za nich kciuki.

Nie chcę wyróżnić żadnych piłkarzy po nazwisku, ale Roberta Lewandowskiego znam jeszcze z czasów Bayernu Monachium. Jest klasowym piłkarzem i wierzę, że niedługo coś strzeli!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze