Trener Portugalii: Prawie wszyscy polscy zawodnicy grają w Bundeslidze

Piłka nożna
Trener Portugalii: Prawie wszyscy polscy zawodnicy grają w Bundeslidze
fot. PAP

Trener Portugalczyków, Fernando Santos, na konferencji prasowej odniósł się do meczu 1/8 Euro 2016 oraz do ćwierćfinału z Polską. Mało porywający bój z Chorwatami określił "meczem taktycznym", natomiast kadrę Adama Nawałki pochwalił za świetnych graczy, którzy... licznie występują w Bundeslidze.

Portgalczycy w drodze do świerćfinału stoczyli długi pojedynek z Chorwatami. Spotkanie było mało emocjonujące, a pierwszy celny strzał został posłany w 116 minucie. Santos jednak niemoc strzelecką ekip Portugalii oraz Chorwacji określił mianem „taktycznego meczu”. - To było bardzo taktyczne spotkanie. Portugalczycy próbowali atakować, ale Chorwaci na to nie pozwalali i na odwrót. – przyznał portugalski trener na konferencji prasowej.

 

- Mieliśmy więcej szczęścia, jednak myślę, że wynik jest sprawiedliwy. Mamy przed sobą bardzo ciężki mecz przeciwko Polsce. Chcielibyśmy zagrać widowiskowo, ale to nie jest sposób w  jakim możesz zawsze wygrywać na wielkich turniejach. – przyznał selekcjoner Portugalii.

 

Feranando Santos, który cztery lata temu prowadził zespół Grecji z reprezentacją Polski zmierzył się w meczu otwarcia. - Grałem przeciwko nim w 2012 roku. Mają świetnych graczy. Robert Lewandowski jest znakomitym piłkarzem, a prawie wszyscy ich zawodnicy występują w Bundeslidze. To bardzo silny zespół, więc spodziewam się wielkiego meczu pomiędzy obiema drużynami – dodał portugalski trener.

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze