France Football: Słodka zemsta Fabiańskiego

 

Francuski dziennik w swoim internetowym wydaniu pisze o największym momencie w karierze łukasza Fabiańskiego. Jest to słodka zemsta za lata spędzone na ławce rezerwowych Arsenalu Londyn. Udowodnił, że wciąż ma cechy bramkarza, które zachwycają. Szczególnie było to widać po strzałach Rodrigueza czy Derdiyoka. Francuzi surowo za to ocenili kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego, wystawiając mu 3 w 10-stopniowej skali ocen.

 

 

La Gazzetta dello Sport: Fenomenalny gol Shaqiriego, ale Polska w ćwierćfinale

 

Włosi natomiast zachwycają się bramką zdobytą przez Shaqiriego. Nic to trafienie jednak nie dało w ostatecznym rozrachunku. Najważniejszym momentem był bez wątpienia przestrzelony rzut karny przez Granita Xhakę. Włoski dziennik przypomina też, że Szwajcaria na mundialu w 2006 roku również w 1/8 finału odpadła po rzutach karnych. Wtedy przeciwnikiem była Ukrainia, a Helweci trafiali w poprzeczkę lub ich strzały bronił bramkarz.

 

Marca: Polska tworzy historię

 

Hiszpańska "Marca" w swoim artykule napisała, że Polska tworzy historię, awansując do 1/4 finału mistrzostw Europy. Natomiast "AS" wyróżnił trójkę bohaterów tamtego spotkania: Łukasza Fabiańskiego, Jakuba Błaszczykowskiego oraz Xherdana Shaqiriego. Hiszpanie także wysoko ocenili rezerwowych Szwajcarów.