Nieudany turniej Ronaldo? Kpina! Miał udział przy 80% goli Portugalii (WIDEO)

Przestrzelony rzut karny przeciwko Austrii stał się wizytówką Cristiano Ronaldo na Euro 2016. Wielu obserwatorów do teraz przez pryzmat tej sytuacji uważa, że Portugalczyk rozgrywa kiepski turniej; spójrzmy jednak na to z innej strony. Gwiazdor Realu Madryt miał bezpośredni udział przy 80% golach Portugalii i oddał na bramki rywali już 33 strzały. Trzykrotny zdobywca Złotej Piłki będzie najgroźniejszą strzelbą naszych rywali w ćwierćfinale.

Cristiano Ronaldo miał być jedną z najważniejszych postaci UEFA Euro 2016. Gwiazdor Portugalii z reprezentacją wciąż nie osiągnął nic wielkiego, więc ostrzył sobie zęby na sukces na francuskich boiskach. Pierwszy mecz fazy grupowej był jednak nieudany, bowiem zespół z Półwyspu Iberyjskiego zaledwie zremisował z debiutantem na wielkiej imprezie, Islandią. Jedyną bramkę dla podopiecznych Fernando Santosa zdobył Nani, asystował mu zaś Andre Gomes.

Kolejny mecz jeszcze mocniej pogrążył CR7, który nie wykorzystał piłki meczowej - w starciu oko w oko z Robertem Almerem przy rzucie karnym trafił w słupek. Uśmiech bezradności gwiazdora Realu obiegł cały świat, zaś jedynym pozytywnym akcentem bezbramkowego remisu z Austrią było... ładne zachowanie gwiazdora, który zrobił sobie zdjęcie z kibicem po meczu.

Czarne chmury gęstniały nad postacią Ronaldo; przed decydującym meczem fazy grupowej rozgorzał konflikt z portugalską telewizją, która przed laty zaszła gwiazdorowi za skórę. Portugalczyk na pytanie jednego z dziennikarzy... wyrwał mu z ręki mikrofon i wrzucił go do rzeki.

Przełamanie nadeszło w meczu z Węgrami, którego Portugalia nie mogła przegrać. Ronaldo zaliczył asystę, a po przerwie wreszcie się przełamał, zdobywając jedną z najpiękniejszych bramek imprezy: dośrodkowanie Joao Mario do bramki Gabora Kiraly'ego skierował piętą. Kilka minut później ustalił wynik spotkania na 3:3 po dośrodkowaniu Ricardo Quaresmy. To właśnie ten duet zapewnił zespołowi Santosa udział w ćwierćfinale po szalonym kontrataku w samej końcówce dogrywki z Chorwacją. Role tym razem się odwróciły, bowiem Ronaldo oddał strzał w kierunku bramki Subasica, zaś skrzydłowy Besiktasu dobił piłkę do bramki z metra.

Ronaldo w swoich pierwszych meczach oddał aż 33 strzały, mając tym samym udział przy czterech z pięciu bramek Portugalii. Jeśli tak wygląda kryzys gwiazdy zespołu, to powinniśmy mocniej zmartwić się formą Roberta Lewandowskiego... Mimo wielu zmarnowanych szans to wciąż Cristiano Ronaldo pozostaje najgroźniejszą bronią naszych ćwierćfinałowych rywali.