Wimbledon: Stosur za mocna dla Linette! Skrót meczu

Magda Linette przegrała w 1. rundzie Wimbledonu z Samanthą Stosur 0:2 (5:7, 3:6). Polka bardzo dobrze spisywała się w pierwszym secie. Udało jej się nawet przełamać faworyzowaną rywalkę. Australijka grała jednak cierpliwie i ostatecznie to ona awansowała do dalszej fazy londyńskiego turnieju.

Był to pierwszy pojedynek 24-letniej Polki z osiem lat starszą Australijką, obecnie 16. zawodniczką światowego rankingu.

Linette po raz drugi znalazła się w głównej drabince imprezy na londyńskiej trawie i podobnie jak przed rokiem odpadła w 1. rundzie. Wcześniej trzy razy nie przebrnęła eliminacji.

Wynik meczu 1. rundy:

Magda Linette (Polska) - Samantha Stosur 0:2 (Australia, 14) 5:7, 3:6.

12:30

Witamy i zapraszmy na mecz 1. rundy Wimbledonu! Na korcie numer "3" Magda Linette zmierzy się z Australijką Samanthą Stosur.

12:35

Stosur jest starsza od Linette o osiem lat. Na jej koncie jest jeden triumf w Wielkim Szlemie. W 2011 roku Australijka wygrałą US Open pokonując w finale Serenę Williams 2:0.

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 0:1

Otwierający gem dla Australijki. Linette jak na razie nie dokładna, a Stosur kapitalnie serwuje.

12:49

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 1:1

Początek gema słaby w wykonaniu Polki. Linette nie miała pierwszego serwisu. Z czasem było coraz lepiej, a nasza zawodniczka wygrwyała długie wymiany. Mamy remis!

12:51

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 1:2

Australijce dobrze funkcjonuje pierwszy serwis. Stosur chciałą jak najszybciej kończyć wymiany, gdyż Linette przy dłuższej grze grała lepiej. Drugi gem do zera dla Stosur.

12:55

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 1:3

Pierwsza wymiana w gemie kapitalna w wykonaniu Polki, która doszłą do siatki i nie dała szans rywalce. W dlaszym ciągu jednak nie funkcjonował pierwszy serwis, a i przytrafił się podówjny błąd serwisowy. Stosur bardzo dobrze gra w ofensywie i Linette nie miała czym odpowiedzieć. Pierwsze przełamanie Stosur!

13:00

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 2:3

Bardzo dobry pierwszy serwis, to jak na razie recepta na sukces Australijki, która ewidentnie jest silniejsza od młodej Polki. Jej jednak też przydażył się podwójny błąd serwisowy i Linette miała już 30:15 i szanse na przełamanie. Stosur doszła jednak przeciwniczke i gra toczyła się na przewagi. Tam lepsza Polka, która przełamuje faworyzowaną rywalkę.

13:03

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 3:3

Pierwsze trzy punty dla Linette po błędach Stosur. Potem kapitalna gra Polki sprawiła, ze mamy remis. Gem "na czysto" dla Magdy Linette!

13:06

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 3:4

Na początku gema Linette broniła się jak mogła, ale siła Australijki zwyciężyłą. Potem kapitalna wymiana padła łupem Polki. 32-latka znowu na prowadzeniu, ale Linette pokazuje pazur.

13:12

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 4:4

Stosur lepiej weszła w gema., ale Polka nie odpuszczałą. Przy stanie 0:15 Linette poprosiła o "challenge" i okazało się, że Pani sędzia się pomyliła. Następnie Polka wyszła na prowadzenie 30;15, ale po chwili głupio straciła punkty - drugi podwójny błąd serwisowy tego dnia. Po zaciętej walce Linette wygrała na przewagi.

13:15

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 4:5

Polka bardzo dobrze broniła, a Stosur znowu popełniła podwójny błąd. W przeciwieństwie do Polki funkcjonował jej pierwszy serwis i dzięki temu wygrałą gema. Przewaga Stosur.

13:21

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 5:5

Polka starała się jak mogła, ale wygrało doświadczenie Stosur, która grała cierpliwie i liczyła na błędy Magdy. Linette wyszła z 15:40 doprowadziła do równowagi i obroniła się przed przegranym setem. Brawo Magda! Mamy remis

13:24

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 5:6

Stosur jakby lekko zdenerowowana myli się w najważniejszych momentach. Magda nie wykorzystałą jednak słabszego okresu gry Australijki. Rozstawiona z numerem "14" zawodniczka prowadzi 6:5.

13:28

I set: Magda Linette - Samantha Stosur 5:7

Niecodzienne zagranie Stosur nieco zmyliło Polkę, która wyrzuciła piłkę w aut. Za dużo błędó Polki, która chyba "za bardzo chce". Przełamanie i pierwszy set dla Australijki. Linette można pochwalić za walkę i naprawdę dobrą grę.

13:34

II set: Magda Linette - Samantha Stosur (0-1 w setach) 0:1

Wyrównany początek drugiego seta. Przeagę uzyskała Stosur i nie oddała jej do końca. Zadecydował świetny serwis Australijki, która w tym elemencie widocznie przerasta Polkę.

13:35

II set: Magda Linette - Samantha Stosur (0-1 w setach) 1:1

Świetny gem Linette, która wygrała do zera. Popis Polki!

13:37

II set: Magda Linette - Samantha Stosur (0-1 w setach) 1:2

Stosur odpowiada pewnie wygraną partią. Linette w końcu pokazała świetny return, ale to było za mało. Gem bez straty punktu dla Australijki.

13:41

II set: Magda Linette - Samantha Stosur (0-1 w setach) 1:3

Złe decyzje Linette w tym gemie. Kiedy trzeba było zostać, podchodziła do siatki i na odwrót. Stosur przełamuje pierwszy raz w drugim secie. Polka w poważnych opałach!

13:47

II set: Magda Linette - Samantha Stosur (0-1 w setach) 1:4

Podobny scenariusz jak w pierwszym secie. Wtedy Polka wróciła do gry przełamując rywalkę w piątym gemie. Teraz tak dobrze nie było, a właściwie było fatalnie, bo Stosur wygrała na przewagi. Ostatni dzwonek dla Polki. Jedyny pozytyw to serwis Autralijki, który wyraźnie osłabł.

13:52

II set: Magda Linette - Samantha Stosur (0-1 w setach) 2:4

Polka nieco polepszyła serwis, ale Stosur nie dawała za wygraną. Ostatecznie Linette wygrała. Przed nami chyba decydujący gem w tym spotkaniu. Liczymy na przełamanie.

13:55

II set: Magda Linette - Samantha Stosur (0-1 w setach) 2:5

Bardzo wyrównana partia. Niestety Polka już chyba lekko zmęczona przegrywa gema i jej szanse spadają niemal do zera.

13:58

II set: Magda Linette - Samantha Stosur (0-1 w setach) 3:5

Linette dalej w grze! Stosur wyraźnie odpuściła czekając na swoje podanie. Należy jednak pochwalić Polkę, która walczyła do końca.

13:59

Ostatnia szansa dla Linette! Musi przełamać Stosur

14:01

II set: Magda Linette - Samantha Stosur (0-1 w setach) 3:6

I znowu decydujący był seriws. Linette biegała i walczyła ile tylko byłol sił w nogach. To jednak za mało. Stosur wygrała, kończąc asem serwisowym i już melduje się w 2. rundzie!