Zieliński w Houston był piąty. We wtorek na stronie IWF opublikowano zaktualizowane wyniki MŚ 2015, w których mistrz olimpijski z Londynu w 85 kg jest już umieszczony na drugiej pozycji.

Podczas turnieju w Houston agenci amerykańskiej Komisji Antydopingowej przebadali ponad 200 zawodniczek i zawodników. U 24 sportowców wykryto niedozwolone wspomaganie, wśród nich było aż pięciu rywali braci Adriana i Tomasza Zielińskich. Pierwszy z nich na pomoście zajął piąte miejsce, drugi był 11.

Doping wykryto m.in. u srebrnego medalisty w kat. 94 kg Kazacha Ałmasa Uteszowa, brązowego - także Kazacha Żassułana Kudyrbajewa oraz u czwartego w konkursie Białorusina Aliaksandra Wenskela.

Dyskwalifikacją ukarano także siódmego w zawodach Aleksieja Kosowa (Rosja) i dziewiątego Intigama Zairowa (Azerbejdżan).

W tej sytuacji Adrian awansował na drugie miejsce, a jego młodszy brat Tomasz z 11. na szóste. Teraz starszy z braci Zielińskich ma w dorobku medale mistrzostw świata we wszystkich kolorach - złoty w roku 2010 w Antalyi (85 kg), srebrny w Houston 2015 (94 kg) i brązowy (85 kg) za występ w MŚ w Paryżu w 2011 roku.