PlusLiga: Paszycki środkowym Lotosu Trefla

Siatkówka
PlusLiga: Paszycki środkowym Lotosu Trefla
fot. PAP

Reprezentant Ukrainy Dmytro Paszycki został siatkarzem Lotosu Trefla Gdańsk. 28-letni środkowy został na rok wypożyczony z Asseco Resovii Rzeszów. To piąty nowy zawodnik w składzie czwartego zespołu ekstraklasy minionego sezonu.

Paszycki trafił do Polski w 2014 roku. W pierwszym sezonie występował w Cuprum Lubin i został najlepszym blokującym ligi, natomiast w poprzednich rozgrywkach wywalczył w barwach Asseco Resovii wicemistrzostwo Polski.

„Po decyzji Asseco o zakontraktowaniu maksymalnej liczby zagranicznych graczy od razu skupiliśmy się na tym, by Paszycki trafił do nas. Uważam, że jest to jeden z najlepszych środkowych w Polsce, który przez dwa sezony pokazał, że świetnie sobie radzi zarówno w bloku, na zagrywce jak i w ataku. Często zdarza się, że środkowi są dobrzy tylko w jednym z tych elementów, a Dmytro to naprawdę kompletny gracz” – powiedział na stronie gdańskiego klubu trener Andrea Anastasi.

Mierzący 205 cm wzrostu zawodnik jest piątym nowym siatkarzem Lotosu Trefl. Wcześniej do Gdańska trafili m.in. 37-letni słowacki rozgrywający Michal Masny, który ostatnio występował w Jastrzębskim Węglu oraz wypożyczony na rok z Cuprum 24-letni atakujący Szymon Romać.

Poza tym z Espadonu Szczecin wrócił 23-letni przyjmujący Bartosz Pietruczuk, natomiast zmiennikiem Piotra Gacka na pozycji libero został 19-letni Fabian Majcherski.

Z Lotosem rozstali się natomiast włoski rozgrywający Marco Falaschi oraz amerykański atakujący Murphy Troy. Ponadto libero Mateusz Czunkiewicz został wypożyczony do Łuczniczki Bydgoszcz, a środkowy Artur Ratajczak do MKS Będzin.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze