1) 12 sierpnia 2014

Superpuchar Europy


Real Madryt - Sevilla 2:0

Ronaldo - 90 minut, 2 gole
Krychowiak - 90 minut

Wielkie nazwisko portugalskiego gwiazdora nie robiło na Polaku żadnego wrażenia. Pokazał, że gra bardzo twardo i zdecydowanie. Wymowna była sytuacja z 83. minuty spotkania. „Krycha” w efektowny sposób zatrzymał wślizgiem zawodnika Realu.

 


Po tym tym meczu Ronaldo miał podbite oko. Polak zarzekał się jednak, że to nie on uderzył Portugalczyka. Spotkanie pokazało idealnie charakterystykę gry defensywnego pomocnika, która okazała się bardzo niewygodna dla zdobywcy Złotej Piłki.

2) 2 maja 2015

La Liga

Sevilla - Real Madryt 2:3

Ronaldo - 90 minut, hat-trick
Krychowiak - 77 minut

 

Było to kolejne spotkanie, w którym Krychowiak pokazał swoją ogromną ofiarność i waleczność. W 30. minucie meczu po starciu z Sergio Ramosem Polak.... złamał nos. Opuścił boisko na dziesięć minut, ale Unai Emery nie zdecydował się na zmianę kluczowego zawodnika. Zawodnik reprezentacji Polski zszedł z boiska przy wyniku 0:0. Kiedy wrócił było już 0:2. Dwa gole strzelił.... Cristiano Ronaldo. Dalszą część meczu Krychowiak grał w masce.

 

 

 

3) 8 listopada 2015

La Liga

Sevilla - Real Madryt 3:2

Ronaldo - 90 minut
Krychowiak - 90 minut, kapitan

W listopadzie 2015 roku w meczu Sevilla – Real Ronaldo puściły nerwy. Chciał… uderzyć Krychowiaka. W pojedynku biegowym Polak uprzykrzał życie Portugalczykowi, a ten postanowił mu oddać z łokcia.


To także pierwszy mecz, w którym Krychowiak był kapitanem Sevilli.

4) 20 marca 2016

La Liga

Real Madryt - Sevilla 4:0

Ronaldo - 90 minut, gol
Krychowiak - 90 minut, żółta kartka

 

Pierwszy mecz Krychowiaka po kontuzji. W tym spotkaniu Polak nie zaprezentował się najlepiej. Widać było braki w przygotowaniu fizycznym. Podejmował też wiele złych decyzji.