Rybus: Obserwował mnie Inter Mediolan, ale wybrałem Francję

Piłka nożna
Rybus: Obserwował mnie Inter Mediolan, ale wybrałem Francję
fot.Cyfrasport

Z Maciejem Rybusem spotkaliśmy się tuż po jego przyjeździe do Lyonu. Trzyletni kontrakt podpisany z wicemistrzem Francji sprawił, że obrońca reprezentacji Polski trafił do jednej z najbardziej wymagających lig świata. – Obserwował mnie Besiktas Stambuł i Inter Mediolan, ale postawiłem na Francję - powiedział Rybus w ekskluzywnej rozmowie z Polsatsport.pl.

Maciej Rybus o… 

 
…innych ofertach: 
 
- Była oferta z Beşiktaşu Stambuł, dużo lepsza finansowo, niż ta z Lyonu. Dowiedziałem się też od menadżera Mariusza Piekarskiego, że w meczu z Serbią obserwowali mnie przedstawiciele Interu Mediolan. Zimą natomiast zgłosili się do działaczy Tereka Grozny szefowie Middlesbrough. Anglicy oferowali milion euro plus drugi milion po awansie do Premier League. Ale do końca kontraktu miałem jeszcze cztery miesiące i Rosjanie odmówili. Na początku chciałem poczekać z decyzją o mojej przyszłości do zakończenia mistrzostw Europy, ale kontuzja pokrzyżowała mi plany. Lyon to była jedyna konkretna opcja. Dali umowę na trzy lata i zgodziłem się ją podpisać. 
 
…Polakach w Ligue1:
 
- Na razie jest tam Kamil Grosicki z Rennes, z którym rozmawiałem jeszcze przed podpisaniem kontraktu. Artur Jędrzejczyk ma propozycję z Bordeaux. Muszę go namówić, żeby przyjął tę ofertę, chociaż łatwo nie będzie. Za chwilę przyjedzie tu „Krycha”, który ma zostać piłkarzem PSG, może w Monaco zagra Kamil Glik. Byłoby fajnie, gdyby Ligue1 zapełniła się Polakami. 
 
…nauce języka: 
 
- Do nauki wezmę się bardzo mocno. Z tego co widzę, w zespole wszyscy mówią po francusku, więc nie mam wyboru. Zamiast leżeć przed telewizorem, będę siedział przed książkami. Na razie znam tylko kilka najprostszych słów.
 
…kontuzji barku: 
 
- W szpitalu miałem rezonans, konsultacje z lekarzami. I po tych badaniach powiedzieli, że jest dobrze. Przez moment miałem obawy, że po urazie Francuzi zrezygnują z transferu, ale oni śledzili moją rehabilitację. Badania przeszedłem bez żadnych problemów. Oczywiście wciąż odczuwam mały dyskomfort, cały czas zresztą muszę nad barkiem pracować, wzmacniać go. 
 
…Euro 2016: 
 
- Dwa pierwsze mecze bardzo mi się podobały. Irlandię gnietliśmy, z Niemcami mieliśmy lepsze okazje. Meczu z Ukrainą niestety nie widziałem. Lewa strona drabinki turniejowej wydaje się łatwiejsza, więc teoretycznie mamy farta. Po Szwajcarii życzyłem sobie Portugalczyków. Mają co prawda wspaniałego Cristiano Ronaldo, ale w obronie często robią klopsy. 
 
Całą rozmowę z Maciejem Rybusem zobacz w materiale wideo.
Sebastian Staszewski z Lyonu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie