Wraz z koleżankami-dziennikarkami Polsatu Sport postanowiłyśmy zrobić ranking najprzystojniejszych piłkarzy z reprezentacji Polski i Portugalii, których najprawdopodobniej zobaczymy w wyjściowych jedenastkach czwartkowego ćwierćfinału. Urządziłyśmy głosowanie. Każda z nas miała wskazać trzech najprzystojniejszych zawodników obu drużyn, którzy w podstawowym składzie rozpoczęli mecze 1/8 finału. Numer 1 otrzymywał 3 punkty, numer 2 – 2, a numer 3 – 1


Zgodnie stwierdziłyśmy, że znacznie więcej „ciach” jest w naszej reprezentacji. Z grzeczności zaczniemy jednak analizę od naszych rywali...

 Numerem jeden spośród Portugalczyków w naszym nieoficjalnym rankingu został wybrany Andre Gomes. Ten niespełna 23-letni pomocnik na co dzień występujący w hiszpańskiej Valencii mierzy 188 centymetrów i gra z numerem 15. Wszystkie dotychczasowe mecze na Euro rozpoczynał w podstawowym składzie. Gola nie zdobył, ale asystował przy trafieniu Naniego w spotkaniu z Islandią. Mamy nadzieję, że w spotkaniu z Polską zagra, ale swoich statystyk nie poprawi. Na uwagę zasługują jeszcze grający z numerem 23. Adrien Silva i bramkarz Rui Patricio.

 

 

Preparing for tomorrow's game with these two 😀🐶🦁⚽

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Andre Gomes (@andrefgomes30) 9 Kwi, 2016 o 7:59 PDTNajprzystojniejsi portugalscy piłkarze wg dziennikarek Polsatu Sport:


1. Andre Gomes #15 (10 pkt.)
2. Adrien Silva #23 (8 pkt.)
2. Rui Patricio #1 (8 pkt.)
4. Cristiano Ronaldo #7 (4 pkt.)
5. Jose Fonte #4 (3 pkt.)
5. Cedric Soares #21 (3 pkt.)


Nieoczywisty był wybór najprzystojniejszego polskiego piłkarza, a  miejsce w rankingu znalazło się aż dla sześciu naszych zawodników, wybieranych tylko z ostatniej wyjściowej 11-tki. Niejednogłośną decyzją, ale z największą liczbą punktów wygrał Łukasz Piszczek.

 

 

Brawo DRUŻYNA! Awans jest nasz! 👏💪👊

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Łukasz Piszczek Official (@lukaszpiszczek_lp26) 21 Cze, 2016 o 11:18 PDTGrający z „20” obrońca, jak do tej pory na Euro 2016 spisuje się świetnie i mamy nadzieję, że w duecie z wybranym na pozycję numer dwa bramkarzem Łukaszem Fabiańskim zatrzymają Cristiano Ronaldo, który co prawda swoim wyglądem nas aż tak nie zachwyca, ale fantastyczną grą zyskał uznanie setek milionów fanów na całym świecie. To właśnie CR7 jest człowiekiem z największą na świecie liczbą like'ów na Facebooku. Tych w momencie pisania tego tekstu miał 112 862 254. Już może być ich zdecydowanie więcej, bo średnio dziennie przybywa ich kilkadziesiąt tysięcy... My jednak zdecydowanie bardziej lubimy naszych i mamy nadzieję, że jeszcze na tym euro będą mieli czas, by podbić serca fanek na całym świecie.

 

 

#LaBaule 🇵🇱 💪⚽

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Łukasz Piszczek Official (@lukaszpiszczek_lp26) 7 Cze, 2016 o 8:57 PDTNajprzystojniejsi polscy piłkarze wg dziennikarek Polsatu Sport:


1. Łukasz Piszczek #20 (10 pkt.)
2. Łukasz Fabiański #22 (8 pkt.)
3. Arkadiusz Milik #7 (6 pkt.)
4. Grzegorz Krychowiak #10 (5 pkt.)
4. Robert Lewandowski #9 (5 pkt.)
6. Kamil Grosicki #11 (2 pkt.)


Indywidualne rankingi:


Karolina Szostak


POLSKA
1. Fabiański
2. Grosicki
3. Krychowiak

 

PORTUGALIA

1. Fonte
2. Ronaldo
3. Patricio

Aleksandra Szutenberg


POLSKA
1. Krychowiak
2. Milik
3. Piszczek

 

PORTUGALIA

1. Gomes
2. Silva
3. Patricio

Justyna Kostyra


POLSKA
1. Piszczek
2. Lewandowski
3. Milik

 

PORTUGALIA

1. Cedric
2. Ronaldo
3. Gomes

Marta Gula


POLSKA
1. Piszczek
2. Fabiański
3. Krychowiak

 

PORTUGALIA

1. Patricio
2. Gomes
3. Silva

Karolina Owczarz


POLSKA
1. Lewandowski
2. Milik
3. Fabiański

 

PORTUGALIA

1. Silva
2. Patricio
3. Gomes

Bożena Pieczko


POLSKA
1. Piszczek
2. Fabiański
3. Milik

 

PORTUGALIA

1. Gomes
2. Silva
3. Patricio