Rio 2016: Bokser Tryc wystąpi w kwalifikacjach w Wenezueli

Inne
Rio 2016: Bokser Tryc wystąpi w kwalifikacjach w Wenezueli
fot. Cyfrasport

Ćwierćfinalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy Mateusz Tryc (81 kg, Fenix Warszawa) wystąpi, jako jedyny z polskich bokserów, w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk. Zawody odbędą się w dniach 3-8 lipca w wenezuelskim mieście Vargas.

W kategorii półciężkiej, w której wystąpi Tryc, do zdobycia są trzy "bilety" do Rio de Janeiro.

"Trochę dokucza mi lewy bark, ale do zniesienia. Solidnie przepracowałem miesiąc z trenerem klubowym Hubertem Migaczewem i jadę po awans olimpijski" - powiedział Tryc, w którego narożniku stanie drugi trener reprezentacji Jerzy Baraniecki.

Z kolei Zbigniew Raubo, główny trener kadry i drużyny Rafako Hussars Poland, uczestniczącej w rozgrywkach ligi World Series of Boxing, udał się wraz z wicemistrzem kontynentu Tomaszem Jabłońskim (75 kg) na zawody do Atyrau w Kazachstanie. Jabłoński ma już kwalifikację i wystąpi w Rio.

"Za mną ciężkie sparingi z niepokonanym na zawodowych ringach Niemcem Tyronem Zeuge, którego w połowie lipca czeka pojedynek o mistrzostwo świata federacji WBO. To zawodnik mocno i dynamicznie bijący, więc trzeba było uważać, ale fajnie potrenować z kimś takim. Jeśli chodzi o Kazachstan, forma jeszcze nie najwyższa, do zawodów olimpijskich mam jeszcze ponad miesiąc, ale mam nadzieję, że uda mi się wygrać w Atyrau" - stwierdził Jabłoński (SAKO Gdańsk).

Oprócz niego, prawo startu w sierpniu w Brazylii zapewnił sobie też drugi z polskich srebrnych medalistów ME 2015 Igor Jakubowski (91 kg). Po zwycięstwie w turnieju kwalifikacyjnym zawodnik Zagłębia Konin ma teraz krótką przerwę, a w ramach relaksu po dobrze wykonanej pracy (pokonał czterech rywali w Azerbejdżanie) wybrał się m.in. na przejażdżkę helikopterem, oczywiście z licencjonowanym pilotem.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze