UEFA: Formuła z udziałem 24 drużyn sprawdza się

Piłka nożna
UEFA: Formuła z udziałem 24 drużyn sprawdza się
fot. PAP/EPA

Nowa formuła mistrzostw Europy z udziałem 24 drużyn, a nie 16 jak było w poprzedniej edycji sprawdziła się, co pokazuje przebieg Euro 2016 we Francji - uważa pełniący obowiązki sekretarza generalnego Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Theodore Theodoridis.

Theodoridis, który nie zamierza ubiegać się o posadę prezydenta UEFA, potwierdził, że w takiej formule zostaną rozegrane ME 2020 i najprawdopodobniej 2024.

"Gdyby ktoś przed mistrzostwami we Francji zapytał się mnie, czy w przyszłości zwiększymy liczbę drużyn do 32 odpowiedziałbym, że nie, to zbyt dużo. Teraz w trakcie rywalizacji, patrząc na wyniki, nie mam już tak jednoznacznej opinii. Wszystko jest możliwe. Na pewno jednak żadnych zmian nie będzie w 2020 roku, jeśli już jest to możliwe dopiero w 2024" - powiedział.

We Francji rozegrano 44 z 51 meczów turnieju. W czwartek rozpoczną się ćwierćfinały; na początek Polska zmierzy się z Portugalią. W najlepszej ósemce znaleźli się dwaj debiutanci w ME Islandia i Walia, a zabraknie m.in. takich drużyn jak obrońca tytułu Hiszpania czy Anglia.

"Obecność w ćwierćfinałach tych samych ekip co cztery lata była już nieco nudna. Dzięki rozszerzeniu formuły mamy w tej fazie dwie reprezentacje, które do tej pory można było nazwać piłkarskim Kopciuszkiem. Islandia i Walia to objawienia turnieju i ogromna promocja dyscypliny" - dodał.

Finał Euro 2016 zaplanowano na 10 lipca.

JP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie