Euro 2016 bez przypadków dopingu

Piłka nożna
Euro 2016 bez przypadków dopingu
fot. PAP/EPA

UEFA poinformowała, że wszystkie spośród blisko 2 tysięcy przeprowadzonych dotychczas testów antydopingowych piłkarzy biorących udział w mistrzostwach Europy dały wynik negatywny.

Badania, które rozpoczęły się z początkiem roku, swym zasięgiem obejmują wszystkich reprezentantów drużyn zakwalifikowanych do turnieju. Większość próbek - 1464 pobrano od zawodników jeszcze przed początkiem mistrzostw, pozostałe - 354 bezpośrednio po meczach Euro, od przynajmniej dwóch losowo wybranych piłkarzy z każdego zespołu. Materiał do badań będzie gromadzony do 11 lipca.

 

Kontrole przeprowadzane są przez 20 doświadczonych oficerów, w ścisłej współpracy z krajowymi agencjami antydopingowymi. UEFA zapowiedziała, że zebrane w związku z mistrzostwami próbki będą przechowywane, co w razie konieczności umożliwi ich ponowną analizę.

 

Rezultaty badań zapisywane są również w paszporcie biologicznym piłkarzy. Ten elektroniczny dokument zawiera wyniki wszystkich testów antydopingowych zawodnika, co pozwala na śledzenie anomalii między nimi.

 

Rozgrywane we Francji mistrzostwa Europy rozpoczęły się 10 czerwca i potrwają do 10 lipca.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie