Giggs po 29 latach opuścił Manchester United!

Piłka nożna
Giggs po 29 latach opuścił Manchester United!
fot. PAP/EPA

Były walijski piłkarz Ryan Giggs, który spędził w Manchesterze United 29 lat, odchodzi z klubu - poinformował dziennik "Daily Mail". Karierę zawodniczą zakończył w 2014 roku, pozostał jednak na Old Trafford pełniąc funkcję asystenta trenera.

Giggs odrzucił ofertę pozostania w Manchesterze United i żegna się z klubem. Walijczyk, który dołączył do zespołu w wieku 14 lat, rozegrał dla "Czerwonych Diabłów" 963 spotkania. W 2014 roku po zakończeniu kariery piłkarskiej pozostał w klubie pełniąc rolę trenera. Był asystentem kolejno Davida Moyesa i Louisa van Gaala.

Od nowego sezonu menagerem United będzie Jose Mourinho. Portugalczyk zaproponował Giggsowi pozostanie w klubie, chciał jednak ograniczyć pełnioną przez niego rolę. Jak podaje "Daily Mail", legendarny piłkarz Manchesteru United nie rozmawiał bezpośrednio z Mourinho, który już w poniedziałek zacznie pracę w klubie.

Giggs może być pytany o swoją przyszłość w brytyjskiej telewizji w czwartek, kiedy rozpoczyna pracę jako ekspert przed ćwierćfinałem Euro 2016 między Polską a Portugalią. Najprawdopodobniej Walijczyk rozpocznie poszukiwania pracy jako menager w innym klubie.

Podczas kariery piłkarskiej Giggs zdobył 13 tytułów mistrza Anglii, dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów. Jest także rekordzistą pod względem liczby występów w Premier League. Na boiska angielskiej ekstraklasy wybiegał 632 razy.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie